Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Plošné testování v Brně začíná — Začaly přípravy na plošné testování — Začaly přípravy na plošné testování — Plošné testování v Olomouckém kraji — Plošné testování v Olomouckém kraji — Nákaza z obchodu v Napajedlech — Hospice nemají ochranné pomůcky — Lesní požáry — DP Brno opravuje tramvaj Dřevák — Hrabáč kapský v Zoo Olomouc — Koronavirus sníží daňové příjmy obcí — Testování chytré karantény v MS kraji — 30 let od návštěvy papeže Jana Pavla II. — Střední školy se připravují na maturity — Online koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava

Části dílu

00:52
Plošné testování v Brně začíná
  Zítra začne ve třech městech Česka plošné testování na koronavirus. Od rána se mohou nechat vyšetřit lidé v Brně.
  01:20
  Začaly přípravy na plošné testování
   Od zítřka začne v Česku plošné testování. To má za cíl zjistit tzv. kolektivní imunitu, tedy to, kolik lidí už se s novým typem koronaviru setkalo. Vedle Prahy a Litoměřic se bude testovat taky v Brně, u bohunického kampusu a v centru města.
   02:57
   Začaly přípravy na plošné testování
    Živě redaktor Michal Čejka.
    04:35
    Plošné testování v Olomouckém kraji
     V pátek se začne testovat také v OL kraji. Hejtmanství už spustilo rezervační systém na internetu. Zájem je veliký. V Olomouci, Litovli i Uničově už jsou nyní termíny na první 3 dny zcela zaplněné.
     Odborníci plánují, že denně vyšetří až 400 lidí.
     06:18
     Plošné testování v Olomouckém kraji
      Živě ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny LF UP a FN Olomouc Marián Hajdúch.
      10:20
      Nákaza z obchodu v Napajedlech
       V Napajedlech na Zlínsku je 18 potvrzených případů novým koronavirem. Nákaza se zřejmě rozšířila z tamního obchodu s potravinami, hygienici už dříve vyzvali nakupující, kteří měli, či mají zdravotní problémy, aby se přihlásili. Testováno jich bylo 40, u mnohých byl test negativní.
       10:42
       Hospice nemají ochranné pomůcky
        Do svízelné situace se spolu s pandemií koronaviru dostaly mobilní hospicy. S ochrannými pomůckami na ně stát myslel až jako na poslední v řadě sociálních služeb. Pokud by navíc někdo z týmu onemocněl koronavirem, do karantény by se pravděpodobně dostali i všichni ostatní, a o umírající pacienty by se musela postarat sama rodina.
        12:49
        Lesní požáry
         V Lukovečku na Zlínsku včera zasahovalo 12 jednotek hasičů u lesního požáru. Kvůli suchu a silnému větru se rychle rozšířil. I hasiči v MS kraji vyjížděli k požárům, hořel les v Dolní Lomné, v Krasově na Bruntálsku, stromy a rákosí poblíž Brumovic na Opavsku a také les u Hradce nad Moravicí. Apelují na obyvatele, aby v přírodě nerozdělávali oheň.
         13:15
         DP Brno opravuje tramvaj Dřevák
          V omezeném režimu hromadné dopravy zůstává v depu brněnského dopravního podniku více vozů než obvykle. Dělníci tak mají více času na rozsáhlejší opravy, teď se pustili do dřevěného retrovozu z r. 1943. Není přitom vůbec jasné, jestli letos tato historická tramvaj na pravidelné zážitkové lince sveze cestující.
          16:00
          Hrabáč kapský v Zoo Olomouc
           Mládě hrabáče kapského, které se v březnu narodilo v Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce, je zdravé, matka se o něj vzorně stará. Africké zvíře přitom úspěšně chová jen několik zoo.
           16:16
           Koronavirus sníží daňové příjmy obcí
            Kvůli koronaviru přijdou o desítky milionů korun také menší města. Snížení výběru daní nutí radnice hledat úspory. Některá města chtějí ušetřit na provozních výdajích a plánují také odložení projektů a investic.
            18:43
            Testování chytré karantény v MS kraji
             Epidemiologové v MS kraji testují tzv. chytrou karanténu. Spolu s armádními mediky telefonicky oslovují nakažené koronavirem a zjišťují všechny jejich kontakty v uplynulých 14 dnech. V případě souhlasu nakažených pak potenciálně infikované dohledávají i pomocí dat z mobilního telefonu a platební karty.
             19:40
             30 let od návštěvy papeže Jana Pavla II.
              Přesně před 30 lety se stal moravský Velehrad součástí novodobé tuzemské historie. 22. dubna 1990 ho navštívil papež Jan Pavel II., byla to vůbec první návštěva hlavy katolické církve v tehdejším Československu. Ve Velehradu Jana Pavla II. vítalo 300 tis. lidí, za normálních okolností žije ve vesnici pouhých tisíc obyvatel.
              21:42
              Střední školy se připravují na maturity
               Maturitní zkoušky by podle MŠMT ČR měly letos proběhnout nejdříve 21 dní po znovuotevření středních škol. K maturitě budou puštěni všichni středoškoláci v posledním ročníku, což někteří ředitelé považují za nespravedlivé. Na některých odborných SŠ upraví praktickou část maturity tak, aby bylo možné dodržet hygienická opatření, třeba dvoumetrové rozestupy.
               22:43
               Online koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava
                Janáčkova filharmonie Ostrava připravila sérii živých přenosů z vystoupení svých členů. Koncertům říká
                Online hudební pozdravy. Příznivce klasické hudby chce takto potěšit každý čtvrtek od 19:00. Přenos se bude vysílat na Facebooku filharmonie.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Probíhá druhé kolo senátních voleb — Nová koalice v Karviné a Opavě — Nová koalice v Jeseníku — Nová koalice v menších městech — Průběh povolebních vyjednávání — Počet nakažených covidem v MSK klesl — Výluka mezi Olomoucí a Moravským Berounem — Probíhá Noc vědců — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Opravená nádraží na Osoblažce — Dvanáctý ročník Dne architektury — MFF Ostrava Kamera Oko

                30. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Kontroly na hranicích se Slovenskem — Jednání o koalici v Olomouci — Povolební vyjednávání v MS kraji — Olomouc testuje nové třídící zařízení — Pohonné hmoty zlevnily o desítky haléřů — Opravy lávek na Bílé Opavě — Milostivé léto II — Nové technologické centrum v Ostravě — Deštivé počasí nepřeje zemědělcům — Významné jubileum Evy Dřízgové-Jirušové

                29. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Ostravu povede ANO, Spolu a Piráti — Povolební vyjednávání v Olomouci — Nová koalice v Třinci — Koalice Frýdek — Nová koalice v Přerově a Prostějově — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Studie nové podoby Černé louky — OKD přijímá nové zaměstnance — Policejní prevence před kyberútoky — Energetické úspory v kostelech — Vytíženost ostravské linky č. 88 — Festival akčního umění Malamut

                27. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Výsledky voleb v krajských městech — Povolební vyjednávání v Ostravě — Povolební vyjednávání v Olomouci — Výsledky komunálních voleb v MS městech — Výsledky voleb v Olomouckém kraji — Povolební vyjednávání ve městech — Náklo má bránit rozšířené těžbě písku — Zvláštnosti letošních komunálních voleb — Výsledky prvního kola senátních voleb — Poškozený památník Rudé armády — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Poslední zápas u Bezručů

                26. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

                23. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

                22. 9. 2022 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám