Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Kamera pohlídá pomník Rudé armády — Kamera pohlídá pomník Rudé armády — Část nemocnic ruší zákaz návštěv — Nové sanitky a hasičská auta — Soud začal řešit kauzu Vidkun — Jak dál se soudem v kauze Vidkun — Nevyžádané nabídky podnikatelům — Betonování mostu na obchvatu Krnova — Krádež kabelů na železnici — Kolektivní vyjednávání v Mora Moravia — Rozsudek v kauze solárních elektráren — Kniha o spotřebním družstvu Budoucnost

Části dílu

00:57
Kamera pohlídá pomník Rudé armády
  Ostravský památník Rudé armády v Komenského sadechhlídá od dneška kamera. Město ji tam nechalo umístit v souvislosti s případem z loňského podzimu, kdy Národní kulturní památku někdo popsal a polil červenou barvou.
  K útoku se na sociálních sítích přihlásili příznivci Národní a sociální fronty. Policisté stále neznají konkrétní pachatele.
  02:53
  Kamera pohlídá pomník Rudé armády
   Živě Michael Beneš, mluvčí ostravské městské policie.
   05:28
   Část nemocnic ruší zákaz návštěv
    Některé nemocnice v OL kraji zrušily či zmírnily zákaz návštěv, který v předchozích týdnech vyhlásily kvůli rostoucímu počtu pacientů s respiračními chorobami. Lidé díky současnému poklesu nemocnosti opět mohou navštěvovat pacienty ve Vojenské nemocnici Olomouc i na většině lůžkových odděleníNemocnice Šumperk.
    Ostatní nemocnice v kraji zatím vyhlášené zákazy či omezení návštěv nezměnily.
    05:51
    Nové sanitky a hasičská auta
     15 nových sanitek bude ode dneška sloužit moravskoslezským záchranářům. Nové vozy stály dohromady 57 mil. Kč a budou jezdit po celém kraji s domovskými základnami v Ostravě, Těšíně, Krnově, Studénce a v dalších městech.
     07:11
     Soud začal řešit kauzu Vidkun
      Krajský soud v Olomouci se začal zabývat kauzou Vidkun. Případ podle obžaloby souvisí s klientelistickými vazbami některých politiků, podnikatelů a policistů v OL kraji. Dva vysoce postavení policisté měli údajně ovlivňovat některá trestní řízení a vynášet informace ze spisů. Před soudem stojí i podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil. Všichni obžalovaní vinu odmítají.
      10:03
      Jak dál se soudem v kauze Vidkun
       Vedle Ivana Langera ještě během března soudce Martin Lýsek vyslechne další tři desítky svědků, které navrhla obžaloba. Kolik jich nechá předvolat obhajoba, ještě není jasné. Tento týden taky soudce vyslechne všechny obžalované a v květnu proběhne další dokazování. V plánu soudu je 21 jednání.
       10:24
       Nevyžádané nabídky podnikatelům
        Zápis do neoficiálního nebo neexistujícího živnostenského portálu nebo do rejstříku obchodu a živností. Lidé, kteří se v těchto dnech registrují jako podnikatelé, dostávají vzápětí nabídku a výzvu k zaplacení tisícových poplatků. Hospodářská komora a živnostenské úřady před subjekty poskytující pochybné služby varují. A výzvy tzv. katalogových firem radí ignorovat.
        13:31
        Betonování mostu na obchvatu Krnova
         Nepřetržitě 27 hodin betonovali stavbaři první polovinu estakády přes železnici a ulici Albrechtickou na obchvatu Krnova. Druhou část přemostění poblíž Chomýže by měli dokončit ještě na jaře. Auta by měla po obchvatu jezdit zhruba za rok.
         15:59
         Krádež kabelů na železnici
          Závory nahoře a nefungující výstražná světla na přejezdu nedaleko Karviné. Na hlavní železniční trati směrem na Slovensko totiž zloději ukradli elektrické zabezpečovací kabely. Omezení a pomalá jízda vlaků skončí nejdříve zítra.
          17:32
          Kolektivní vyjednávání v Mora Moravia
           Několik měsíců trvající jednání o kolektivní smlouvě ve firmě Mora Moravia na letošní rok bylo dnes po dopolední schůzce odborářů s vedením podniku ukončeno. Vedení tvrdí, že se s odboráři na podobě kolektivní smlouvy dohodlo, podrobnosti zatím nezveřejnilo. Odbory budou výsledky jednání komentovat zítra.
           18:06
           Rozsudek v kauze solárních elektráren
            Za nezákonné udělení licencí pro solární elektrárny bratrů Zemkových v Chomutově vyměřil Krajský soud v Ostravě řediteli odboru licencí Energetického regulačního úřadu Jaroslavu Chalupovi 18měsíční podmíněný trest. Rozsudek není pravomocný.
            20:53
            Kniha o spotřebním družstvu Budoucnost
             Fotograf Ondřej Durczak vytvořil dárek ke 100. narozeninám ostravskému spotřebnímu družstvu Budoucnost.
             Jde o fotografickou knihu z archivních i současných snímků s názvem Ostrava má Budoucnost. Nejen obyvatelům města připomene kulturu nakupování, vzhled prodejen i propagaci ještě daleko předtím, než se postavila velká obchodní centra.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Práce s dezinformacemi na školách — Dezinformací přibývá — Následky požáru domu v Českém Těšíně — Ceny pohonných hmot zlevňují — Jednání o obnově procesu s Petrem Kramným — Výsledky průzkumu ke změnám klimatu — Spor o stavbu rodinného domu — Unikátní výbuchová komora na VŠB — 70 let Hygienické služby ČR — Zdražení vody na Prostějovsku — Kampaň na podporu rané péče — Objev hymny ostravských hutí

             1. 12. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Naplněné kapacity nocleháren — Kapacity nocleháren v Olomuckém kraji — Požár panelového domu v Českém Těšíně — Následky požáru v Českém Těšíně — Využití reaktorů v energetice — Odhalení výrobců pervitinu — OU podporuje boj za lidská práva v Iránu — Kniha o historii Jánských Koupelí — Rozpočty krajů — Přípravy na konec klecových chovů — Zhoršené rozptylové podmínky — Začíná divadelní festival OST-RA-VAR

             30. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vyšší ceny a šetření potravinami — Vývoj cen potravin — Pohyb cen v příštích měsících — Obnova procesu s Petrem Kramným — Financování dopravy v Olomouckém kraji — Zhoršení rozptylových podmínek — Zázemí pro lidi s duševním onemocněním — Investice do nového skiareálu v Ostružné — Skiareály finišují přípravy na sezonu — 25 let provozu Slezské Harty — Nové vysokoškolské kampusy — Kapela Noisy Pots v klubu Dock

             29. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nedostatek pěstounů — Zvýšení příspěvku pro pěstouny — Akademický senát OU zvolil rektora — Generátory pro Ukrajinu — Ceny pozemků v Olomouci vzrostly o pětinu — Firmám chybí zahraniční pracovníci — ČD zkoušejí zabezpečovací systém ETCS — Začaly prodeje vánočních stromků — Zajištění skalního masivu u přehrady Šance — V Krnově má vzniknout nové OC — Helfštýn měl nejvyšší návštěvnost v historii — Hoří, má panenko v NDM

             28. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Horská služba v zimním provozu — Dražší jízdné v příměstské dopravě — Ombudsman vyšetří kauzu Studénka — Žaloba za oprátku před domem hejtmana — Policie šetří sérii žhářských útoků — Firmám chybí krejčí a švadleny — Poslední letošní cvičení Aktivních záloh — OKD zaslala dokumentaci pro EIA — Dražší péče o zimní silnice — Šperky na lidových krojích

             25. 11. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             ČIŽP pokutuje ve Starém Městě — Soud potvrdil exzastupiteli trest — Pohonné hmoty zlevňují — Návrh na odvolání rektora UPOL — 5 milionů korun na projekty participativního rozpočtu — Záchranáři cvičí školáky — Kniha o historii beskydských obcí — Chudobu chtějí porazit jídlem — Desátý ročník akce Noc venku — Moderní dějiny s pamětníkem — Spor o bourání kapličky ve Vsetíně

             24. 11. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám