Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Část: Zelenina bez chemie ze skleníků

Obsah dílu

Policie zjistila původ zbraně střelce z FNO — Záchranáři ošetřili více lidí — Ostrava nezaplatí Hošťálkovicím příjezdovou cestu — Kde stavět domy pro bydlení — Spor o projekt Housing First v Karviné pokračuje — Oprava hrobky bruntálského starosty — Zelenina bez chemie ze skleníků — Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky — Školka v Ostravě-Hrabové nedostane dotace — Frýdek-Místek zavádí senior taxi — Výstava obrazů Heleny Salichové

Části dílu

00:51
Policie zjistila původ zbraně střelce z FNO
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.
  03:32
  Záchranáři ošetřili více lidí
   Čísla dnes představila i Zdravotnická záchranná služba MS kraje, která zasahovala v loňském roce u 115 717 pacientů. Je to zhruba o 4 tis. lidí více než předloni. Za posledních 10 let počet zásahů vzrostl zhruba o 20 %, nejčastěji záchranáři pomáhali u náhle vzniklých nebo prudce zhoršených tělesných onemocnění.
   04:00
   Ostrava nezaplatí Hošťálkovicím příjezdovou cestu
    Spory mezi Hošťálkovicemi a Ostravou kvůli penězům na příjezdovou cestu k rodiným domům.
    Ostrava nechce městskému obvodu prostředky na její výstavbu poskytnout. Finance přitom přislíbilo minulé vedení Ostravy. Podle města je ale potřeba investovat do stávajících cest a zastavovat především prázdné proluky v centru města.
    07:13
    Kde stavět domy pro bydlení
     Živě David Kotek z Projektstudia EU CZ.
     10:42
     Spor o projekt Housing First v Karviné pokračuje
      V Karviné se dál řeší projekt Housing First, který je zaměřený na lidi v bytové nouzi. Na jedné straně stojí dvě neziskové organizace, které se do projektu zapojily. Na straně druhé město, které jejich postupu nevěří a přirovnává ho k byznysu s chudobou. Tvrzení primátora ale neziskovky silně odmítají a zvažují, že očerňující komentáře budou řešit i právní cestou.
      13:27
      Oprava hrobky bruntálského starosty
       Bruntálská radnice opravuje hrobku bývalého starosty města Wenzela Franze Olbricha. Město jí získalo do vlastnictví před 3 lety. Teď zajistilo jeho rekonstrukci. Náklady přesáhnou 300 tis. Kč.
       16:06
       Zelenina bez chemie ze skleníků
        Česká rajčata, celoročně na pultech obchodů v BIO kvalitě. Už druhá tuzemská farma, která pěstuje zeleninu v obřích sklenících, chce získat potvrzení, že proti škůdcům nepoužívá chemické postřiky.
        Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců, třeba vosičky.
        18:32
        Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky
         Tříkrálová sbírka na území olomoucké arcidiecéze překročila rekordní hranici 30 mil. Kč. V kasičkách, s nimiž koledníci vyšli na začátku ledna do ulic Olomouckého, Zlínského, části Pardubického a Jihomoravského kraje, dosud bylo bezmála 32 mil. Kč. Zbývá přitom ještě sečíst půldruhého %.
         Loni koledníci vybrali skoro 30 mil. a šlo o nejvyšší částku od založení sbírky v roce 2000
         19:02
         Školka v Ostravě-Hrabové nedostane dotace
          Ostrava-Hrabová momentálně nezíská státní dotaci na stavbu nové školky, o kterou obvod před časem požádal přímo premiéra Andreje Babiše. Reagoval tak na jeho výzvu v Parlamentu ČR, týkající se obcí a chybějících školek. Podle premiéra ale ostravský obvod nesplnil všechny podmínky pro získání dotace MŠMT ČR. Do další výzvy se může Hrabová zapojit v příštím roce. Náklady na novou MŠ se pohybují kolem 80 mil. Kč.
          19:32
          Frýdek-Místek zavádí senior taxi
           Frýdek-Místek zavádí senior taxi. A to i přesto, že ve městě funguje hromadná doprava zdarma, na jejíž zajištění dalo město v roce 2019 téměř 90 mil. Kč. Nová služba by měla sloužit seniorům nad 70 let. Terezie Juřičná bydlí ve frýdecko-místeckém domově s pečovatelskou službou. Kvůli zraněnému kotníku si nemohla dojít na autobusovou zastávku. Také proto vítá zavedení senior taxi.
           21:35
           Výstava obrazů Heleny Salichové
            Malovala slezskou krajinu, polní práce i dětské dovádění. Obrazy Heleny Salichové, která svůj život zasvětila historii, zvykům a folkloru Slezska, vystavuje ostravská galerie Chagall. Kromě malířské práce připomíná i její literární tvorbu. Byla první ženou ve Slezsku, která vystudovala pražskou Akademii výtvarných umění. Milovnici psů a koček učili Vojtěch Hynais nebo Max Švabinský.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            3. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výpadky proudu na Javornicku kvůli námraze — Výhled počasí a aktuální výstrahy — Stavba zařízení pro lidi s autismem — Žaloba kvůli špatnému ovzduší se vrací k soudu — Vyšetřování požáru domu v Martinově — Noví asistenti kriminality v Ostravě — 4 roky vězení pro manželku R. Březiny — Sbírka na opravu kaple ve Frýdlantu nad Ostravicí — Rekordní výnos Tříkrálové sbírky — Dotace na volnočasové aktivity dětí — Ďábelský lazebník z Fleet Street v NDM

            2. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Inteligentní kontrola přejezdů kamerami — Využití kamer na železničních přejezdech — Možný výskyt medvěda na Kopřivnicku — Zdražení obědů ve školách — Rozvoj odlehlých oblastí regionů — Romský protest na Stodolní ulici — Havarijní stav krovu kostela v Dubu nad Moravou — Pojízdné dílny míří do škol — Akce Suchý únor - měsíc bez alkoholu — Využití 3D modelu při rekonstrukci Bredy — Malby Ursuly Brollové

            1. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Školy rozdaly vysvědčení — České vlaky pro Lotyšsko — Stavba poslední části obchvatu Třince — Unikátní technologie lingvistů z UPOL — Zastavení stíhání Březiny pro ovlivňování svědků — Ekologická výroba textilu — Zvýšený počet nehod v Olomouckém kraji — Komplikace na Javornicku kvůli námraze — Úspěchy jesenického R.U.R. týmu — Černá kostka získala stavební povolení — Fotografie Viktora Koláře staršího

            31. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Výsledky voleb v krajích — Výsledky voleb v okresech a městech — Výsledky prezidentské volby v krajích — Otrava Bečvy u soudu — Žaloba kvůli větrníkům v Jívové — Začíná stavba D1 u Přerova — Pomoc pro podkarpatskou Koločavu — Komplikace kvůli větru a silné námraze — Výroba hraček ve věznici — Vítkovická radnice kulturní památkou — Interaktivní detektivka z Českého Těšína

            30. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Lidé vybírají novou hlavu státu — Volí i účastníci závodu LH24 — Volby ve věznicích i místech s nízkým zájmem — Soud o otravě Bečvy začne v pondělí — Nová stomatologická klinika v Bohumíně — Rekordní vybraná částka koledníky — Počet respiračních infekcí klesá — Liberty má vrátit majiteli tři miliardy korun — Den památky obětí holocaustu — Skiareály zasněžují sjezdovky — Dokument ČT o pěveckém sboru Permoník

            27. 1. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám