Střelec v ostravské fakultní nemocnici mohl zabít více lidí. Podle šetření policie se mu ale při útoku zasekávala zbraň. Původně šlo o nefunkční výukový model pistole, kterou někdo dodatečně upravil pro střelbu.
Spory mezi Hošťálkovicemi a Ostravou vyvolaly peníze na příjezdovou cestu k rodinným domům. Ostrava je nechce vyplatit. Podle města je potřeba investovat do stávajících cest a stavět především v prázdných prolukách v centru města.
Česká rajčata celoročně na pultech obchodů v bio kvalitě i ze skleníků. Už druhá tuzemská farma chce získat potvrzení, že proti škůdcům nepoužívá chemické postřiky. Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců, jako jsou třeba vosičky.

Obsah dílu

Policie zjistila původ zbraně střelce z FNO

Živě redaktorka Pavla Krůčková.

Záchranáři ošetřili více lidí

Čísla dnes představila i Zdravotnická záchranná služba MS kraje, která zasahovala v loňském roce
u 115 717 pacientů. Je to zhruba o 4 tis. lidí více než předloni. Za posledních 10 let počet zásahů
vzrostl zhruba o 20 %, nejčastěji záchranáři pomáhali u náhle vzniklých nebo prudce zhoršených
tělesných onemocnění.

Ostrava nezaplatí Hošťálkovicím příjezdovou cestu

Spory mezi Hošťálkovicemi a Ostravou kvůli penězům na příjezdovou cestu k rodiným domům.
Ostrava nechce městskému obvodu prostředky na její výstavbu poskytnout. Finance přitom přislíbilo
minulé vedení Ostravy. Podle města je ale potřeba investovat do stávajících cest a zastavovat především prázdné proluky v centru města.

Kde stavět domy pro bydlení

Živě David Kotek z Projektstudia EU CZ.

Spor o projekt Housing First v Karviné pokračuje

V Karviné se dál řeší projekt Housing First, který je zaměřený na lidi v bytové nouzi. Na jedné straně stojí dvě neziskové organizace, které se do projektu zapojily. Na straně druhé město, které jejich postupu nevěří a přirovnává ho k byznysu s chudobou. Tvrzení primátora ale neziskovky silně odmítají
a zvažují, že očerňující komentáře budou řešit i právní cestou.

Oprava hrobky bruntálského starosty

Bruntálská radnice opravuje hrobku bývalého starosty města Wenzela Franze Olbricha. Město jí získalo do vlastnictví před 3 lety. Teď zajistilo jeho rekonstrukci. Náklady přesáhnou 300 tis. Kč.

Zelenina bez chemie ze skleníků

Česká rajčata, celoročně na pultech obchodů v BIO kvalitě. Už druhá tuzemská farma, která pěstuje zeleninu v obřích sklenících, chce získat potvrzení, že proti škůdcům nepoužívá chemické postřiky.
Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců, třeba vosičky.

Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka na území olomoucké arcidiecéze překročila rekordní hranici 30 mil. Kč. V kasičkách, s nimiž koledníci vyšli na začátku ledna do ulic Olomouckého, Zlínského, části Pardubického a Jihomoravského kraje, dosud bylo bezmála 32 mil. Kč. Zbývá přitom ještě sečíst půldruhého %.
Loni koledníci vybrali skoro 30 mil. a šlo o nejvyšší částku od založení sbírky v roce 2000

Školka v Ostravě-Hrabové nedostane dotace

Ostrava-Hrabová momentálně nezíská státní dotaci na stavbu nové školky, o kterou obvod před časem požádal přímo premiéra Andreje Babiše. Reagoval tak na jeho výzvu v Parlamentu ČR, týkající se obcí a chybějících školek. Podle premiéra ale ostravský obvod nesplnil všechny podmínky pro získání dotace MŠMT ČR. Do další výzvy se může Hrabová zapojit v příštím roce. Náklady na novou MŠ se pohybují
kolem 80 mil. Kč.

Frýdek-Místek zavádí senior taxi

Frýdek-Místek zavádí senior taxi. A to i přesto, že ve městě funguje hromadná doprava zdarma,
na jejíž zajištění dalo město v roce 2019 téměř 90 mil. Kč. Nová služba by měla sloužit seniorům nad 70 let. Terezie Juřičná bydlí ve frýdecko-místeckém domově s pečovatelskou službou. Kvůli zraněnému kotníku si nemohla dojít na autobusovou zastávku. Také proto vítá zavedení senior taxi.

Výstava obrazů Heleny Salichové

Malovala slezskou krajinu, polní práce i dětské dovádění. Obrazy Heleny Salichové, která svůj život
zasvětila historii, zvykům a folkloru Slezska, vystavuje ostravská galerie Chagall. Kromě malířské práce připomíná i její literární tvorbu. Byla první ženou ve Slezsku, která vystudovala pražskou Akademii výtvarných umění. Milovnici psů a koček učili Vojtěch Hynais nebo Max Švabinský.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD