Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

V noci v kůži bezdomovce

Na 12 hodin v kůži bezdomovce. Několik dobrovolníků v Ostravě dnes vyměnilo teplou postel za dlažební kostky, aby upozornili na problémy bezdomovectví. Akce s názvem Noc venku se tu konala už po osmé. Společně s Ostravou se do ní zapojilo ještě dalších 14 měst.

V noci v kůži bezdomovce

Živě Tomáš Surovka, oblastní ředitel soc. služeb MS kraje Armády spásy.

Opozice chce konec Dostála

Přerovská opozice vyzvala místní ODS,aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak
všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Opozice chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu. Soud pravomocně odsoudil Dostálav pondělí, ve středu jej místní sdružení ODS vyzvalo k opuštění strany a vzdání se mandátu zastupitele. Dostál z ODS vystoupil, mandát si však ponechal s tím, že jej získal od voličů.

Asistenti kriminality se osvědčili

Projekt asistentů prevence kriminality se podle zástupců MV ČR i samospráv osvědčil. Shodli se na tom při dnešní konferenci ve Sněmovně k 10. výročí vzniku projektu. Projekt začal před 10 lety v Mostě, v němž tehdy působilo 26 asistentů prevence kriminality. Nyní pracuje s finanční podporou MV ČR, úřadu práce nebo evropských fondů 427 asistentů ve 151 obcích. Reálný počet asistentů je podle něho kolem 500, protože mnohá města platí tyto lidi díky dobrým zkušenostem výhradně ze svých rozpočtů.

Potíže s bioodpadem

Frýdek-Místek letos zkušebně zavedl svoz bioodpadu na sídlištích, a to na žádost občanů. Během prvních 3 měsíců fungování služby mají ale zástupci města i skládkaři problémy. Lidé ze sídlišť
do hnědých kontejnerů vyhazují plasty, papíry nebo i sklo, což pro město není ekologické ani ekonomické. Celkově je v MS kraji přes 30 tis. barevných popelnic na třídění odpadua přibýt má dalších 300.

Vánoční trhy v Olomouci

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Obce řeší těžbu kaolínu

Na Jesenicku by se po desítkách let mohl znovu těžit kaolín. O těžbu suroviny se zajímá zlínská společnost Basic Capital, která projekt připravuje. Sousední obce se záměrem souhlasí. Z důvodů ochrany životního prostředí však upřednostňují dopravu suroviny po železnici.

Divocí koně na Kozmických loukách

Živě redaktor Jiří Šíma.

Špičkový design v Dolní oblasti

Živě Karolína Skórková, zakladatelka a ředitelka Meat Designu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD