Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Kampaň Nepít je normální — Kampaň Nepít je normální — Krnov investuje do kanalizace — Oprava radnice v Olomouci — Vysoké tresty za pašování kokainu — Jednání o vysokorychlostní trati — Vrchní soud potvrdil trest — Kavárnu provozuje učiliště — Starostové nechtějí průplav — Andrzej Jagodzinski navštívil Ostravu

Části dílu

00:48
Kampaň Nepít je normální
  1,5 milionu lidí v Česku má problém s alkoholem. Zhruba 11 % klientů, kteří vyhledají pomoc odborníků, jsou z MS kraje. Skoro 1/2 Čechů pak podle průzkumu Národní linky pro odvykání škodlivost alkoholu podceňuje a k nadměrnému pití je tolerantní. MZ ČR chystá kampaň s názvem Normální je nepít, připravuje i regulaci reklamy na alkohol.
  03:19
  Kampaň Nepít je normální
   Živě Jana Schwarzová, lékařka, Psychiatrické oddělení FNO.
   07:27
   Krnov investuje do kanalizace
    Krnovská radnice investuje příští rok do opravy či výstavby kanalizace 27 mil. Kč. O jiném projektu za dalších 60 mil. Kč budou ještě rozhodovat zastupitelé. Nová kanalizace má zásadní význam pro připravovanou lokalitu pod Kabátovým kopcem. Tam se připravují stavební parcely pro 36 nových rodinných domů. Po dokončení obou investic bude ve městě téměř 5 km nové kanalizace.
    07:54
    Oprava radnice v Olomouci
     Pomocí autojeřábu s dlouhým ramenem dělníci opatrně vynesli na budovu radnice v historickém centru Olomouce základnu pro dřevěnou konstrukci věže, kterou řemeslníci v uplynulých měsících vyrobili před zraky kolemjdoucích na dlažbě Horního náměstí. Mohutnou dřevěnou konstrukci ve výšce několika desítek metrů ukotvili do kamenného ochozu. Oprava věže je součástí rekonstrukce radnice.
     08:28
     Vysoké tresty za pašování kokainu
      Až 14leté tresty vyměřil Krajský soud v Ostravě 10 údajným obchodníkům s narkotiky ze Španělska.
      Podle žalobce měli vozit kokain, který měli prodávat zejména v Ostravě. Souzení s rozsudkem nesouhlasili. Případ proto zamíří k odvolacímu soudu.
      10:48
      Jednání o vysokorychlostní trati
       Vlaky s více než 300km rychlostí a výrazně kratší cestování mezi velkými městy. Tak má v Česku vypadat vysokorychlostní železnice. Pro SŽDC je její výstavba prioritou. Obcím, kudy by tratě měly vést, ale už teď přináší omezení. Zástupci SŽDC proto starosty z OL kraje informovali o tom, jak přípravy vysokorychlostní trati pokračují.
       13:35
       Vrchní soud potvrdil trest
        Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty za přepadení poštovního vozu s penězi rodině Waschtových.
        Radek Waschta starší dostal za loupež 9 let vězení. Jeho manželka ve vězení stráví 6 let. Radkovi Waschtovi mladšímu a jeho sestře Denise soud potvrdil 3leté tresty s pětiletým podmíněným odkladem.
        14:35
        Kavárnu provozuje učiliště
         Secesní kavárna Radhošť s více než stoletou tradicí ve Frýdku-Místku se dnes opět otevřela. Protože magistrát nemohl údajně dlouho sehnat nájemce, provozovat ji bude nově místní učiliště. V historických prostorách se budou učit budoucí číšníci a cukráři.
         17:16
         Starostové nechtějí průplav
          56 starostů obcí na Olomoucku, Novojičínsku a Přerovsku se podepsalo memorandum k vodnímu koridoru, které odmítá projekt výstavby vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Obávají se negativního dopadu na přírodu i finanční náročnosti projektu. O stavbě mezinárodní vodní cesty, která má propojit řeky Dunaj, Odru a Labe, se diskutuje od roku 2005 a částka za její realizaci převyšuje 300 mld. Kč.
          20:03
          Andrzej Jagodzinski navštívil Ostravu
           Román českého spisovatele Josefa Formánka Mluviti pravdu je přeložený do polštiny. Jeden z výtisků přivezl do Ostravy osobně jeho překladatel Andrzej Jagodzinski. Novinář, diplomat a překladatel, který do polské literatury uvedl Havla nebo Škvoreckého, přijel na pozvání literárního festivalu Protimluv.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

           20. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

           17. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

           16. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           Události v regionech

           Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

           15. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

           14. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

           13. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám