V pořadí už páté obvinění předali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ostravskému lobbistovi Martinu Dědicovi. Spolu s ním nově obvinili i kvůli úplatkům i jeho bratra Radima Dědice. Oba závěry státního zástupce odmítají. Akademický senát Ostravské univerzity řešil odvolání děkana Lékařské fakulty Arnošta Martínka. Problémy fakultu provázejí už řadu měsíců. Nedávno jejímu vedení vytkl Národní akreditační úřad netransparentní přijímání studentů. Některé obce na Šumpersku a Prostějovsku stále řeší následky po bouřích a prudkých deštích. Například v Lesnici se museli někteří obyvatelé odstěhovat ze svých domů. Úřady teď řeší, co se svahem, který hrozí sesuvem na domy.

Obsah dílu

Pět obvinění lobbisty Dědice

V pořadí už 5. obvinění předali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ostravskému lobbistovi Martinu Dědicovi. Spolu s ním obvinili i jeho bratra Radima Dědice. A to kvůli penězům, které podle státního zástupce pocházejí z úplatků. Lobbistu Martina Dědice už dříve policisté obvinili z údajného ovlivňování veřejných zakázek v Ostravě a daňových deliktů. Martin Dědic i jeho bratr obvinění striktně odmítají.

Kauza Dědic trvá 3 roky

Kauzu Martina Dědice projednává Krajský soud v Ostravě už třetím rokem. Za tu dobu vyslechl už téměř 100 svědků, zaznělo 8 znaleckých posudků a přehrál desítky hodin odposlechů.

Péče v Jesenické nemocnici nebude omezena

Zástupci vlastníka i OL kraje vyvrátili pro ČT informace, podle kterých měli zvažovat možnost snížení nebo úplného zrušení poskytování lůžkové péče v některých zdravotnických oborech. Kvůli obavám lidí z regionu jednala starostka Jeseníku i s hejtmanem OL kraje.

Výluka vysílače Frýdek-Místek

Zítra od 6:00 do 15:00 je plánovaná výluka vysílače Frýdek Místek-Lysá hora pro multiplex 1 a přechodovou síť 11. Vysílač pokrývá signálem nejen domácnosti MS a OL kraje, ale také části kraje Zlínského. V té době budou kanály ČT nedostupné.

OU řeší odvolání děkana LF

Akademický senát OU dnes odpoledne řešil odvolání děkana Lékařské fakulty Arnošta Martínka.
Problémy fakultu provázejí už řadu měsíců, v červnu jejímu vedení vytkl Národní akreditační úřad
např. netransparentní přijímání studentů. O osudu děkana se rozhodne nejdříve na konci prázdnin.
Lékařská fakulta funguje od roku 2010. Nyní je její existence ohrožena. Kvůli problémům s přijímáním studentů totiž hrozí, že přijde o akreditaci na stěžejní obor všeobecné lékařství.

Ocenění gentlemani silnic

33letý Tomáš Trupl se svým kolegou Igorem Janíčkem vyprostili letos v únoru těžce zraněného muže
z havarovaného auta mezi Opavou a Ostravou. Získali za to ocenění, které v ČR od roku 2004
dostávají ti, kteří na cestách pomohli při záchraně života, stali se gentlemany silnic.

Ocenění gentlemani silnic

Živě Pavel Blahuta, krajský koordinátor BESIPu pro MS kraj.

Dobrovolní hasiči v Ostravě mají moderní techniku

Ostrava obměnila vozový park všech svých jednotek dobrovolných hasičů. Jako poslední dostali nový vůz v Proskovicích. Speciálně vybavená auta stála desítky milionů korun. 22 ostravských jednotek
dobrovolných hasičů. Všechny od minulého týdne vyráží k zásahům novými vozy. Ty jim značně usnadňují práci.

Domy u svahu v Lesnici stále neobyvatelné

Pro obyvatele domů v Lesnici na Šumpersku stále platí evakuační stav. Následkem prudkých dešťů a bouřek v minulém týdnu se v obci sesunula část svahu, u které se domy nachází. Situaci už zajistili hasiči a na místě byl i tým geologů.

Radnice v Rýmařově je opravená

Radnice v Rýmařově už má opravná okna i dveře. Škody po dubnovém výbuchu už jsou dávno odstraněny, úřad také úplně běžně funguje. Naopak zadržený muž stále ještě nebyl obviněn, čeká se na znalecký posudek z oboru psychiatrie.

Festival Leoše Janáčka nabízel španělské rytmy

Výletem do renesanční Evropy se Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka přesunul do svého posledního týdne. Španělské hravé rytmy souboru Czech Ensemble Baroque se tentokrát nesly
prostranstvím hradu Hukvaldy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD