25 minut

12. leden 2018

Obsah dílu

Začalo první kolo prezidentských voleb — Začalo první kolo prezidentských voleb — Začalo první kolo prezidentských voleb — Lidé volí i v místních referendech — Kraj odmítl skládku na uhlí — Prodloužená Rudná — Policie stále vyšetřuje tragickou nehodu — Ostravanům pomáhají chytré vodoměry — Jeseníky hlásí dobré lyžařské podmínky — Obraz pro divadlo

Části dílu

01:11
Začalo první kolo prezidentských voleb
  Z Ostravy živě redaktorka Lucie Botorová.
  03:11
  Začalo první kolo prezidentských voleb
   Z Olomouce živě redaktorka Zuzana Glacová.
   05:28
   Začalo první kolo prezidentských voleb
    Poslední přípravy dokončovali úředníci a členové volebních komisí ještě během dopoledne. Třeba v Olomouci pomáhali rozvážet náhradní volební lístky i strážníci městské policie. O budoucím prezidentovi se rozhoduje nejen ve volebních místnostech, ale třeba i nemocnicích nebo věznicích.
    08:41
    Lidé volí i v místních referendech
     Na dvou místech Moravskoslezského kraje lidé hlasují nejen v prezidentských volbách, ale také v místních referendech. Konkrétně v opavské místní části Suché Lazce rozhodují o tom, jestli má obec bojovat proti stavbě jižního obchvatu sousední Opavy-Komárova. Plánovaná silnice by totiž nemalou měrou zasáhla do života v obci. V dějišti druhého referenda, v Brušperku na Frýdecko-Místecku, se řeší náplň prostor tamního Národního domu. Lidé rozhodují, jestli mají sloužit jen jako restaurace, nebo třeba i pro místní spolky.
     11:46
     Kraj odmítl skládku na uhlí
      Krajský úřad Moravskoslezského kraje vydal nesouhlasné stanovisko s navrženými variantami polní skládky uhlí. Tu chce ve svém areálu v městském obvodu Radvanice a Bartovice vybudovat hutní společnost ArcelorMittal Ostrava. Huť zvažuje dvě varianty skládky: otevřenou a zakrytou. S vybudováním skládky nesouhlasí řada obyvatel obvodu, který patří k místům s nejvíce znečištěním ovzduším v České republice.
      12:25
      Prodloužená Rudná
       Jednou z nejdůležitějších dopravních staveb nejen v MS kraji je dostavba Prodloužené Rudné. Finální posudek EIA získala zhruba před měsícem, ale hotova není ani po 16 letech, chybí posledních 400 metrů. Dostavbu silnice, která má odvést přetíženou dopravu z městské části Poruba a zrychlit cestu mezi Ostravou a Opavou blokuje občanské sdružení Skalka. Její zástupci měli dopoledne jednat s vedením MS kraje.
       16:09
       Policie stále vyšetřuje tragickou nehodu
        Příčiny tragické dopravní nehody, při které na Nový rok v Hrádku na Třinecku zemřel osmnáctiletý mladík, stále vyšetřují policisté. Případ prozatím kvalifikují jako usmrcení z nedbalosti.
        16:54
        Ostravanům pomáhají chytré vodoměry
         Odběratelé vody v Ostravě mají nově možnost kontrolovat svou spotřebu pomocí tzv. chytrých vodoměrů. Ty mohou pomoci odhalit také případný únik vody a urychlit tak i odstranění jeho příčin. Zařízení instalují pracovníci ostravských vodáren zdarma. Odběratelé si o něj ale musí zažádat.
         19:32
         Jeseníky hlásí dobré lyžařské podmínky
          Ski areály v Jeseníkách hlásí dobré lyžařské podmínky. Neohrozil je ani středeční vydatný déšť. Sněžilo jenom v těch nejvyšších polohách. Na sjezdovkách stále leží zhruba půl metru sněhu. O víkendu se má navíc ochladit a vlekaři se chystají zasněžovat. Podmínky pro běžkaře zatím ideální nejsou.
          21:31
          Obraz pro divadlo
           Národní divadlo moravskoslezské má největší obraz výtvarníka Daniela Balabána. Devět metrů dlouhé plátno vzniklo na zakázku přímo do jedné z místností v zázemí divadla. Inspirováno je pompejskými freskami, ošetřeno je speciální licenční smlouvou. A jmenuje se příznačně: Divadlo.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           15. leden 2018

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám