Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Výsledky prezidentských voleb v MS kraji — Výsledky prezidentských voleb v MS kraji — Výsledky prezidentských voleb v OL kraji — Výsledky prezidentských voleb v MS kraji — Suché Lazce po referendu: obec chce jednání — Referendum proběhlo i v Brušperku — Vítkovice Heavy Machinery čekají na investora — Dýchání v MS kraji ráno komplikoval smog — Ozdravné pobyty pro děti z Karviné — Vysypávání pokladniček z Tříkrálové sbírky — Zpoždění stavby porodnice ve FNO — Univerzity lákají studenty — Divadelní galerie slaví 5 let

Části dílu

00:48
Výsledky prezidentských voleb v MS kraji
  Proběhlo první kolo druhé přímé volby prezidenta České republiky. V prvním kole prezidentských voleb preferovali obyvatelé MS kraje Miloše Zemana. Nejvíce hlasů, téměř 60 %, mu dali lidé v Karviné. Druhý postupující kandidát Jiří Drahoš měl velkou podporu v rodném Jablunkově.
  03:06
  Výsledky prezidentských voleb v MS kraji
   V prvním kole historicky druhých prezidentských voleb v ČR lidé ve všech okresech MS kraje do 2. kola poslali Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Stávající prezident v kraji získal více než 273 tis. hlasů, volilo jej téměř 50 % hlasujících. Největší podporu měl na Karvinsku, konkrétně třeba v Orlové, kde pro něj hlasovalo více než 65 % voličů.
   03:57
   Výsledky prezidentských voleb v OL kraji
    Miloš Zeman zvítězil také v Olomouckém kraji. Největší podporu získal u lidí na Jesenicku. Naopak v Olomouci a jejím okolí už tak dominantní nebyla. Ve dvou obcích právě na Olomoucku dostal Jiří Drahoš i více hlasů než současný prezident. Hněvotín, to je jedno z míst, které navštívil Miloš Zeman během svých cest do regionů.
    05:09
    Výsledky prezidentských voleb v MS kraji
     Vítěz prvního kola prezidentských voleb dominoval s náskokem i na Olomoucku, získal zde ale nejmenší podporu v rámci celého Olomouckého kraje. Naopak největší podporu měl stávající prezident Miloš Zeman v okresu Jeseník, kde překročil hranici 50 %. Po sečtení všech okrsků zvítězil Miloš Zeman v kraji s 45 % hlasů.
     05:56
     Suché Lazce po referendu: obec chce jednání
      Zástupci opavské městské části Suché Lazce chtějí jednat s městem Opava, MS krajem a také s ŘSD. Pokusí se je přesvědčit o tom, aby stát nebudoval tzv. jižní variantu silničního obchvatu sousední obce Komárov, který by procházel katastrem Suchých Lazců.
      08:45
      Referendum proběhlo i v Brušperku
       Referendum se konalo souběžně s prezidentskými volbami také v Brušperku na Frýdecko-Místecku. Lidé v něm rozhodovali o tom, zda dlouhodobě nevyužívané prostory restaurace v Národním domě nabídne obec k jiným než gastro účelům. Referenda se zúčastnilo necelých 44 % oprávněných voličů.
       09:19
       Vítkovice Heavy Machinery čekají na investora
        Chybí peníze na výrobu, část zaměstnanců proto zůstane doma. Vítkovice Heavy Machinery přiznávají, že nemají provozní finance. Na 80 % mzdy může od středy zůstat až 800 zaměstnanců z dělnických profesí. Jejich konkrétní počet bude vždy záležet na aktuální výrobě. Vedení největší dceřiné firmy z Vítkovického holdingu věří, že vše pomůže vyřešit nový investor.
        11:45
        Dýchání v MS kraji ráno komplikoval smog
         Živě redaktorka Denisa Kotková.
         13:13
         Ozdravné pobyty pro děti z Karviné
          Města podnikají řadu opatření a posílají děti na ozdravné pobyty.
          15:32
          Vysypávání pokladniček z Tříkrálové sbírky
           Pracovníci charity počítají obsah kasiček z Tříkrálové sbírky. Ta skončila v neděli a zatím vše nasvědčuje tomu, že by mohl být překonán rekord z loňské sbírky. V rámci olomoucké arcidiecéze už bylo otevřeno 80 % kasiček. Výtěžek je zatím 23 mil. Kč. Loni to bylo o necelé 3 mil. Kč víc.
           17:53
           Zpoždění stavby porodnice ve FNO
            Víc než 9měsíční zpoždění už má stavba pavilonu Péče o matku a dítě ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Zakázku za 130 mil. Kč vyhrála ve veřejné soutěži firma Ridera Stavební. Ta důvody zpoždění komentovat odmítla.
            20:00
            Univerzity lákají studenty
             "Studuj, co tě baví!" To je název nově spuštěné kampaně Ostravské univerzity. Škola v ní apeluje na budoucí studenty, aby svou volbu nepřizpůsobovali jen přání rodičů, ale vybrali si studijní obor, který je skutečně zajímá. A přesvědčit zájemce se snaží škola třeba i pomocí speciálně natočených videí, které je mají ke studiu přitáhnout.
             22:15
             Divadelní galerie slaví 5 let
              Původně to byly operní kulisy, dnes je to respektovaná Galerie současné malby. V předsálí ostravského Divadla Antonína Dvořáka vznikla před 5 lety. A i když se do ní vejde jen 7 velkoformátových obrazů, svá díla tu už představilo více než 20 umělců, kteří jsou spjatí s moravskoslezským regionem. Ukázku své tvorby teď divákům divadla představuje Pavla Malinová.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              24. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

              23. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

              20. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Stěhování Janáčkovy filharmonie Ostrava — Nouzová lůžka jsou vytížená — Union banka bude vyplácet — Muzeum nákladních aut dostalo cenu — Legalizace zisků lihové mafie — Mrazíky vystřídají tropy — Zájem o psychologickou pomoc — Debaty o evropské integraci v Ostravě — Veřejné jednání o tramvajové trati — Oprava hodin v Širokém Brodě

              19. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

              18. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

              17. 5. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám