25 minut

15. leden 2018

Obsah dílu

Výsledky prezidentských voleb v MS kraji — Výsledky prezidentských voleb v MS kraji — Výsledky prezidentských voleb v OL kraji — Výsledky prezidentských voleb v MS kraji — Suché Lazce po referendu: obec chce jednání — Referendum proběhlo i v Brušperku — Vítkovice Heavy Machinery čekají na investora — Dýchání v MS kraji ráno komplikoval smog — Ozdravné pobyty pro děti z Karviné — Vysypávání pokladniček z Tříkrálové sbírky — Zpoždění stavby porodnice ve FNO — Univerzity lákají studenty — Divadelní galerie slaví 5 let

Části dílu

00:48
Výsledky prezidentských voleb v MS kraji
  Proběhlo první kolo druhé přímé volby prezidenta České republiky. V prvním kole prezidentských voleb preferovali obyvatelé MS kraje Miloše Zemana. Nejvíce hlasů, téměř 60 %, mu dali lidé v Karviné. Druhý postupující kandidát Jiří Drahoš měl velkou podporu v rodném Jablunkově.
  03:06
  Výsledky prezidentských voleb v MS kraji
   V prvním kole historicky druhých prezidentských voleb v ČR lidé ve všech okresech MS kraje do 2. kola poslali Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Stávající prezident v kraji získal více než 273 tis. hlasů, volilo jej téměř 50 % hlasujících. Největší podporu měl na Karvinsku, konkrétně třeba v Orlové, kde pro něj hlasovalo více než 65 % voličů.
   03:57
   Výsledky prezidentských voleb v OL kraji
    Miloš Zeman zvítězil také v Olomouckém kraji. Největší podporu získal u lidí na Jesenicku. Naopak v Olomouci a jejím okolí už tak dominantní nebyla. Ve dvou obcích právě na Olomoucku dostal Jiří Drahoš i více hlasů než současný prezident. Hněvotín, to je jedno z míst, které navštívil Miloš Zeman během svých cest do regionů.
    05:09
    Výsledky prezidentských voleb v MS kraji
     Vítěz prvního kola prezidentských voleb dominoval s náskokem i na Olomoucku, získal zde ale nejmenší podporu v rámci celého Olomouckého kraje. Naopak největší podporu měl stávající prezident Miloš Zeman v okresu Jeseník, kde překročil hranici 50 %. Po sečtení všech okrsků zvítězil Miloš Zeman v kraji s 45 % hlasů.
     05:56
     Suché Lazce po referendu: obec chce jednání
      Zástupci opavské městské části Suché Lazce chtějí jednat s městem Opava, MS krajem a také s ŘSD. Pokusí se je přesvědčit o tom, aby stát nebudoval tzv. jižní variantu silničního obchvatu sousední obce Komárov, který by procházel katastrem Suchých Lazců.
      08:45
      Referendum proběhlo i v Brušperku
       Referendum se konalo souběžně s prezidentskými volbami také v Brušperku na Frýdecko-Místecku. Lidé v něm rozhodovali o tom, zda dlouhodobě nevyužívané prostory restaurace v Národním domě nabídne obec k jiným než gastro účelům. Referenda se zúčastnilo necelých 44 % oprávněných voličů.
       09:19
       Vítkovice Heavy Machinery čekají na investora
        Chybí peníze na výrobu, část zaměstnanců proto zůstane doma. Vítkovice Heavy Machinery přiznávají, že nemají provozní finance. Na 80 % mzdy může od středy zůstat až 800 zaměstnanců z dělnických profesí. Jejich konkrétní počet bude vždy záležet na aktuální výrobě. Vedení největší dceřiné firmy z Vítkovického holdingu věří, že vše pomůže vyřešit nový investor.
        11:45
        Dýchání v MS kraji ráno komplikoval smog
         Živě redaktorka Denisa Kotková.
         13:13
         Ozdravné pobyty pro děti z Karviné
          Města podnikají řadu opatření a posílají děti na ozdravné pobyty.
          15:32
          Vysypávání pokladniček z Tříkrálové sbírky
           Pracovníci charity počítají obsah kasiček z Tříkrálové sbírky. Ta skončila v neděli a zatím vše nasvědčuje tomu, že by mohl být překonán rekord z loňské sbírky. V rámci olomoucké arcidiecéze už bylo otevřeno 80 % kasiček. Výtěžek je zatím 23 mil. Kč. Loni to bylo o necelé 3 mil. Kč víc.
           17:53
           Zpoždění stavby porodnice ve FNO
            Víc než 9měsíční zpoždění už má stavba pavilonu Péče o matku a dítě ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Zakázku za 130 mil. Kč vyhrála ve veřejné soutěži firma Ridera Stavební. Ta důvody zpoždění komentovat odmítla.
            20:00
            Univerzity lákají studenty
             "Studuj, co tě baví!" To je název nově spuštěné kampaně Ostravské univerzity. Škola v ní apeluje na budoucí studenty, aby svou volbu nepřizpůsobovali jen přání rodičů, ale vybrali si studijní obor, který je skutečně zajímá. A přesvědčit zájemce se snaží škola třeba i pomocí speciálně natočených videí, které je mají ke studiu přitáhnout.
             22:15
             Divadelní galerie slaví 5 let
              Původně to byly operní kulisy, dnes je to respektovaná Galerie současné malby. V předsálí ostravského Divadla Antonína Dvořáka vznikla před 5 lety. A i když se do ní vejde jen 7 velkoformátových obrazů, svá díla tu už představilo více než 20 umělců, kteří jsou spjatí s moravskoslezským regionem. Ukázku své tvorby teď divákům divadla představuje Pavla Malinová.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              16. leden 2018

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              27. září

              27. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              26. září

              26. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              25. září

              Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

              25. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. září

              Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

              22. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              21. září

              Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

              21. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. září

              Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

              20. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              19. září

              Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

              19. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. září

              Armádní drony

              18. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              15. září

              Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

              15. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              14. září

              Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

              14. 9. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám