Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Změny cen v MS a OL kraji

Změny cen služeb se letos dotknou většiny obyvatel Moravskoslezského i Olomouckého kraje. Zatímco za vodu si připlatí hlavně lidé v Opavě, Karviné nebo Frýdku-Místku. Levnějšího tepla se dočkají třeba na Šumpersku. Díky změnám v jízdném mohou až několik set korun ušetřit cestující v Ostravě. Na dražší nájem se pak musí připravit někteří nájemníci bytů RPG.

Změny cen v MS a OL kraji

Živé s Lukášem Semerákem, náměstkem primátora Ostravy za dopravu.

Změny ve vedení města ve Frýdku-Místku

Živě s redaktorou Terezou Krumpholzovou.

Policisté dále hledají muže, který přepadl P. Kvitovou

Policisté prověřují dvě desítky oznámení, která souvisí s přepadením Petry Kvitové. Své tipy dávají kriminalistům lidé, kteří si myslí, že na podobizně pachatele poznali. Někteří z nahlášených mužů mají trestní minulost. Útočník napadl tenistku před třemi týdny. Když se bránila, pořezal jí nožem na levé ruce. Se zraněním musela na operaci a vynechá velkou část sezóny.

26 nových vozidel Tatra T810

Převzala dnes armáda ve Štěpánově. Speciálně upravené nákladní vozy, za které armáda zaplatila 150 mil. Kč, budou sloužit k přepravě osob i materiálu hlavně při tuzemském nasazení vojáků.

Nejvyšší soud bude muset opět řešit spor o odškodnění za smrt po porodu

Rozhodl o tom dnes Ústavní soud, který tak vyhověl stížnosti pozůstalých.

Opravy Hotelu Praha

Novojičínský Hotel Praha prošel další etapou rekonstrukce. Secesní kulturní památku několik týdnů zakrývalo lešení. Nejviditelnější změnou je nová fasáda. Město už do oprav budovy, které probíhaly za provozu, investovalo více než 15 milionů korun. V současné době ale řeší spor s bývalým nájemcem hotelu, ten po sobě zanechal pětimilionový dluh. Rekonstrukce bude i přesto v letošním roce pokračovat.

Unikátní gramofon z Litovle

Vertikální gramofon – světový unikát z Česka. Přístroj, který přehrává desky ve svislé poloze, vyrábějí konstruktéři v Litovli na Olomoucku. Největší výrobce gramofonů v Evropě a zřejmě i na světě těží z návratu lidí ke klasickým hudebním nosičům. Produkce firmy tak v posledních letech výrazně roste.

Kniha o rozpadu rodiny

Nemilosrdně i se soucitem nahlíží do mužské duše nová kniha ostravského vydavatelství Protimluv. V povídkách Nocleh na letišti Gatwick (Getvik) působí druhá míza spíše jako lapání po dechu. Psycholog Zbyněk Vybíral se do prózy pustil poté, co se mu nečekaně rozpadla jeho vlastní rodina.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST