4. září 2015

Část: Burza učebnic v Olomouci

Obsah dílu

V Ostravě začalo fungovat Centru trénování paměti — Obvinění manažerů kvůli IT zakázkám — Senior taxi v Prostějově zatím končí — Burza učebnic v Olomouci — Hráči Baníku dělají kvůli špatným výkonům pomocné práce — Spor o vodácký kanál v Olomouci — Klicperů Zlý jelen v Komenského sadech

Části dílu

01:20
V Ostravě začalo fungovat Centru trénování paměti
  V Ostravě funguje Centrum trénování paměti. Odborníci z Fakultní nemocnice, kteří spolupracují se společností MENS-SANA, tam budou s duševně nemocnými pacienty pomocí cvičení, počítačových programů a kognitivních pomůcek posilovat paměť.
  05:59
  Obvinění manažerů kvůli IT zakázkám
   20 lidí a 8 firem obvinil policejní útvar pro boj s organizovaným zločinem v Ostravě pod dohledem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Důvodem stíhání je mimo jiné účast v organizované zločinecké skupině nebo manipulace s veřejnými zakázkami.
   10:44
   Senior taxi v Prostějově zatím končí
    Taxi pro seniory v Prostějově končí. Soukromému dopravci se nevyplatí. Město chce vypsat nové výběrové řízení.
    13:17
    Burza učebnic v Olomouci
     Na středních školách probíhají burzy učebnic. Vybavit žáka prvního ročníku může rodiče přijít i na tisíc korun. Ovšem díky trhu s použitými učebnicemi mohou rodiče ušetřit.
     15:52
     Hráči Baníku dělají kvůli špatným výkonům pomocné práce
      Fotbalisté Baníku Ostrava prošli netradiční formou teambuildungu. Kvůli sérii špatných výkonů dostali za úkol vyčistit od plevele tréninkovou plochu na Bazalech. Trenér zvolil tuto neobvyklou formu trestu po vyřazení z poháru v divizním Rýmařově.
      18:56
      Spor o vodácký kanál v Olomouci
       Plány na stavbu umělého vodního kanálu v Olomouci komplikují protesty některých obyvatel. Unikátní vodní dílo by totiž mělo vzniknout v blízkosti centra města a místním tak zabere část pozemků a podle nich i klid a soukromí.
       22:09
       Klicperů Zlý jelen v Komenského sadech
        Mladí divadelníci z Ostravy zjišťují, kdo nebo co je ve městě největší škodná. Vychází z textu klasika českého dramatu Václava Klimenta Klicpery. Detektivní frašku Zlý jelen zkoušeli tři týdny. A umístili do parku v Komenského sadech.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        7. září 2015

        Přehled dílů

         
        Stopáž25 minut

        29. květen

        ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

        29. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        26. květen

        Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

        26. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        25. květen

        Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

        25. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        24. květen

        Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

        24. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        23. květen

        Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

        23. 5. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        22. květen

        Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

        22. 5. 2023 na ČT1

        Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

        Napište nám