25 minut

4. září 2015

Část: Klicperů Zlý jelen v Komenského sadech

Obsah dílu

V Ostravě začalo fungovat Centru trénování paměti — Obvinění manažerů kvůli IT zakázkám — Senior taxi v Prostějově zatím končí — Burza učebnic v Olomouci — Hráči Baníku dělají kvůli špatným výkonům pomocné práce — Spor o vodácký kanál v Olomouci — Klicperů Zlý jelen v Komenského sadech

Části dílu

01:20
V Ostravě začalo fungovat Centru trénování paměti
  V Ostravě funguje Centrum trénování paměti. Odborníci z Fakultní nemocnice, kteří spolupracují se společností MENS-SANA, tam budou s duševně nemocnými pacienty pomocí cvičení, počítačových programů a kognitivních pomůcek posilovat paměť.
  05:59
  Obvinění manažerů kvůli IT zakázkám
   20 lidí a 8 firem obvinil policejní útvar pro boj s organizovaným zločinem v Ostravě pod dohledem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Důvodem stíhání je mimo jiné účast v organizované zločinecké skupině nebo manipulace s veřejnými zakázkami.
   10:44
   Senior taxi v Prostějově zatím končí
    Taxi pro seniory v Prostějově končí. Soukromému dopravci se nevyplatí. Město chce vypsat nové výběrové řízení.
    13:17
    Burza učebnic v Olomouci
     Na středních školách probíhají burzy učebnic. Vybavit žáka prvního ročníku může rodiče přijít i na tisíc korun. Ovšem díky trhu s použitými učebnicemi mohou rodiče ušetřit.
     15:52
     Hráči Baníku dělají kvůli špatným výkonům pomocné práce
      Fotbalisté Baníku Ostrava prošli netradiční formou teambuildungu. Kvůli sérii špatných výkonů dostali za úkol vyčistit od plevele tréninkovou plochu na Bazalech. Trenér zvolil tuto neobvyklou formu trestu po vyřazení z poháru v divizním Rýmařově.
      18:56
      Spor o vodácký kanál v Olomouci
       Plány na stavbu umělého vodního kanálu v Olomouci komplikují protesty některých obyvatel. Unikátní vodní dílo by totiž mělo vzniknout v blízkosti centra města a místním tak zabere část pozemků a podle nich i klid a soukromí.
       22:09
       Klicperů Zlý jelen v Komenského sadech
        Mladí divadelníci z Ostravy zjišťují, kdo nebo co je ve městě největší škodná. Vychází z textu klasika českého dramatu Václava Klimenta Klicpery. Detektivní frašku Zlý jelen zkoušeli tři týdny. A umístili do parku v Komenského sadech.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        7. září 2015

        Přehled dílů

         
        Stopáž25 minut

        7. červen

        Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

        7. 6. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        6. červen

        Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

        6. 6. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        5. červen

        Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

        5. 6. 2023 na ČT1
        Stopáž26 minut

        2. červen

        Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

        2. 6. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        1. červen

        Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

        1. 6. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        31. květen

        Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

        31. 5. 2023 na ČT1

        Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

        Napište nám