Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Část: Národní divadlo moravskoslezské digitalizuje archiv

Obsah dílu

Děti z Číny se léčí v Karlově Studánce — Brownfieldy v Moravskoslezském kraji — Městská policie v Olomouci má nedostatek lidí — Nový program pro rodiny autistických dětí v Novém Jičíně — Nový endoskop ve Vítkovické nemocnici — Vítkoivcké nádraží chátrá — Národní divadlo moravskoslezské digitalizuje archiv

Části dílu

01:00
Děti z Číny se léčí v Karlově Studánce
  První dětští pacienti z Číny dorazili na léčení do lázní v Karlově Studánce. Jedná se celkem o 80 desetiletých dětí z postižených průmyslových aglomerací země. Léčit se budou s nemocemi dýchacích cest, alergiemi a astmatem.
  05:42
  Brownfieldy v Moravskoslezském kraji
   Stovka nových pracovních míst a další využité území, které kdysi sloužilo průmyslu. Z mapy Ostravy zmizel další takzvaný brownfield. Město i celý kraj jich má na svém území mnohonásobně více než celá republika.
   09:47
   Městská policie v Olomouci má nedostatek lidí
    Olomoucká městská policie pořádá nábor nových zaměstnanců – chybí jí strážníci. Necelá desítka jich totiž podala výpověď a hlásí se ke státní policii.
    12:59
    Nový program pro rodiny autistických dětí v Novém Jičíně
     Nejsme v tom sami. To je název projektu, který podporuje rodiny dětí, které se narodily s autismem. Speciální program přímo na míru určený pro rodiče odstartoval včera v novojičínském rodinném centru Provázek.
     15:29
     Nový endoskop ve Vítkovické nemocnici
      Lékaři z centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice v Ostravě mají k dispozici endoskop nové generace. S jeho pomocí jsou schopni přesně vyšetřit žlučové cesty a vývod slinivky a včas tak odhalit začátek nádorového bujení.
      19:10
      Vítkoivcké nádraží chátrá
       Z tisícovek cestujících zbyly desítky. Vlakové nádraží v Ostravě-Vítkovicích, které vzniklo v 60. letech v bruselském stylu, pustne a České dráhy jeho opravu nechystají. I proto, že není jasné, zda nádraží bude či nebude kulturní památkou.
       21:26
       Národní divadlo moravskoslezské digitalizuje archiv
        Národní divadlo moravskoslezské rozjíždí projekt ostravského divadelního archivu. V něm chce shromáždit materiály ze všech divadel, která na území krajské metropole působila. Veškeré archivní materiály převádějí do elektronické podoby.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Přehled dílů

         
        Stopáž25 minut

        Události v regionech

        20. 3. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        Události v regionech

        ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

        17. 3. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        Události v regionech

        Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

        16. 3. 2023 na ČT1
        Stopáž26 minut

        Události v regionech

        Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

        15. 3. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        Události v regionech

        Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

        14. 3. 2023 na ČT1
        Stopáž25 minut

        Události v regionech

        Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

        13. 3. 2023 na ČT1

        Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

        Napište nám