Obsah dílu

Obvod Mariánské Hory prodává osadu Červený kříž — Rozhovor s Lianou Janáčkovou — Veterinářka ostravského odmítá, že chybovala — Vojáci se připravují na Libavé na zahrniční mise — Výročí pokusu československé armády získat Ratibořsko a Kladsko — Učitelé se seznamovali s molekulární gastronomií — Rozhledna v olomoucké zoo se opravuje — Vstup Ivy Piskalové

Části dílu

00:57
Obvod Mariánské Hory prodává osadu Červený kříž
  Místo obytných domů studentské koleje. Radnice ostravské části Mariánské hory a Hulváky schválila prodej kolonie Červený kříž s 24 domy a 180 byty. Slovenský podnikatel za ní zaplatí 38 milionů.
  03:13
  Rozhovor s Lianou Janáčkovou
   09:35
   Veterinářka ostravského odmítá, že chybovala
    Veterinářka Eva Matějová, která vedla ostravský útulek pro psy v době epidemie, při které zemřelo 37 psů, odmítá, že by chybovala. Město s ní už rozvázalo smlouvu a má posudek, který označil její postup za velmi nekompetentní.
    12:07
    Vojáci se připravují na Libavé na zahrniční mise
     Téměř 400 vojáků se dnes ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá na Olomoucku zúčastnilo vyvrcholení mezinárodního cvičení Ebonit Javelin.
     14:50
     Výročí pokusu československé armády získat Ratibořsko a Kladsko
      Před 70 lety vpadla československá armáda na Ratibořsko a do Kladska - území, která byla dříve součástí Německa a podle dohod měla po válce připadnout Polsku. Jednotky se nakonec na nátlak Moskvy po několika dnech stáhly.
      17:02
      Učitelé se seznamovali s molekulární gastronomií
       Jak naučit děti zdravějšímu životnímu stylu ve škole i mimo ni. To řešili učitelé ze základních a středních škol MS kraje na setkání ve Frenštátu pod Radhoštěm.
       20:22
       Rozhledna v olomoucké zoo se opravuje
        Třicet metrů vysokou rozhlednu v olomoucké zoo obsadili dělníci. Sundávají starou barvu. Zhruba měsíc budou mít návštěvníci na věž zákaz vstupu.
        22:27
        Vstup Ivy Piskalové
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         11. červen 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         24. březen

         24. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         23. březen

         Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

         23. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         22. březen

         Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

         22. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         21. březen

         Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

         21. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. březen

         Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

         20. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         17. březen

         ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

         17. 3. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám