Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Registrace ke 4. dávce očkování — Mobilní očkovací týmy — Oprava silnice I/57 — Havárie vody na Hodonínsku — Vodácká sezona na Dyji — Mimořádný příspěvek na dítě — První popelářský vůz na elektřinu — Případ údajných členů tkz. luhanské brigády — Historie osídlení Starého Brna — Lidové písně na Maratonu hudby

Části dílu

01:28
Registrace ke 4. dávce očkování
  Registraci k očkování druhou - posilující - dávkou proti covidu dnes spustilo ministerstvo zdravotnictví. Dosud si zájemci pro injekci chodili bez ní. Na některých místech to už teď nebude možné. Ministerstvo chce navíc lidi k přeočkování motivovat - a před očekávanou podzimní vlnou nákazy spustilo kampaň.
  04:55
  Mobilní očkovací týmy
   A do práce se znovu pouští taky mobilní očkovací týmy - například ty z brněnské fakultní nemocnice u svaté Anny ode dneška vyráží do jihomoravských zařízení sociální péče s druhou posilující dávkou vakcíny proti covidu. V následujících třech týdnech budou vyjíždět denně.
   07:27
   Oprava silnice I/57
    Silničáři dnes začali s opravou dalšího úseku dopravního tahu I/57 mezi Bystřičkou a Valašským Meziříčím na Vsetínsku. Oprava asi tří-kilometrové části potrvá do konce října a bude stát 41 milionu korun bez DPH. V místě se jezdí kyvadlově, provoz řídí semafory. Vzhledem k tomu, že jde o páteřní silnici, řidiči musí počítat s kolonami a zdržením.
    08:22
    Havárie vody na Hodonínsku
     Některé domácnosti na Hodonínsku jsou od víkendu bez vody. Může za to páteční havárie vodovodního potrubí mezi úpravnou vody v Bzenci a vodojemem ve Veselí nad Moravou. Potrubí už je sice opravené, jeho opětovné natlakování ale potrvá ještě několik dní. V současné době nemá vodu asi 15 % odběratelů Vodovodů a kanalizací Hodonín, původně šlo zhruba o 20 tisíc lidí.
     09:16
     Vodácká sezona na Dyji
      Vodáci si letošní sezónu na Dyji pochvalují. Podle Povodí Moravy je průtok v řece průměrný, stačí ale na sjízdnost v průběhu celých prázdnin. Zájem lidí je letos velký. Po delší době se vrátili taky vodáci ze zahraničí - hlavně z Rakouska.
      11:32
      Mimořádný příspěvek na dítě
       Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého můžou ode dneška žádat o příspěvek 5000 korun na dítě. A to třeba online přes aplikaci na webu ministerstva práce a sociálních věcí. Dopoledne ale měla výpadky. Další možností je vyřídit žádost osobně v Czech Pointech v krajských a obecních úřadech. Někde - kvůli vysokému počtu zájemců - úředníci vyzvali žadatele, aby počkali s návštěvou na další dny.
       14:08
       První popelářský vůz na elektřinu
        Popelářské auto na elektřinu začne od zítřka jezdit brněnskými ulicemi. Podle vedení města jde o vůbec první takový vůz na elektrický pohon v tuzemsku. Stál dvanáct milionů korun, což je téměř dvojnásobek ceny klasického naftového auta. Budoucnost ve vozech na alternativní pohon vidí i další jihomoravská města.
        17:20
        Případ údajných členů tkz. luhanské brigády
         Informace zjišťovala redaktorka Kateřina Švédová
         19:42
         Historie osídlení Starého Brna
          Spojení moderních metod a archeologie vrací do hry teorii, že na Starém Brně u řeky Svratky bylo osídlení už v době Velké Moravy. Vědci to připouští po analýze kusu dřeva tak zvanou radiouhlíkovou metodou. Ten před víc než čtyřiceti lety archeologové našli v nejstarší budově ve městě - rotundě Panny Marie na Mendlově náměstí.
          22:34
          Lidové písně na Maratonu hudby
           A na Maratonu hudby Brno zazněly taky lidové písně, které zpracoval hudebník a herec - Matěj Metoděj Štrunc. Ve skladbách ze sólového alba - Lidověk - propojil housle a cimbál s akustickou kytarou nebo s elektronickými hudebními nástroji.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Komunální a senátní volby — Senátní volby na jihovýchodě Moravy — Referendum ve Veverské Bítýšce — Hlasování mladých voličů — Netradiční volební místnosti — Volby v malé vesnici — Ubytování ukrajinských uprchlíků

           23. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Den do voleb — Domácí hemo-dialýza — Dotace pro sociální služby — Potravinová pomoc — Problémy v nemocnicích — Cvičení záchranářů na přehradě — Baletní premiéra v Národním divadle Brno — Odpadový Oskar

           22. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Loupež v klenotnictví — Soutěž Lipová ratolest — Energetická konference — Léčba neplodnosti — Spor na střední škole — Robot pro zdravotnická zařízení — Chybí komisaři ve volebních komisích — Sběr šišek — Končí výroba krojovaných panenek

           21. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nábor hasičů — Výsledky studie — Chladné počasí — Potraviny na pranýři — Dva roky od otravy řeky Bečvy — Existenční problémy sportovišť — Začíná festival Serial Killer — Nedostatek kovářského uhlí — Dotace pro úpravu vnitrobloků

           20. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Začala topná sezóna — Regulace ve vnitroblocích — Pokuta pro Úrazovou nemocnici — Pohřeb Alžběty II. — Soud kvůli dopravní nehodě — Filharmonie Brno zahájila sezónu — Setkání pamětníků z brněnské Zbrojovky — Poplatek za autoškoly roste — Nové zahrádkářské osady

           19. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           16. 9. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám