Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nápor kamionů ve Strážnici — Náraz vozidla do domu — Ústavní soud o střídavé péči — Investice do transplantačního centra — Dražba hradu v Dolních Kounicích — Financování středisek volného času — Změny v třídění odpadu v Přerově — Festival Znojmo žije divadlem — Zkoumání dávných zemětřesení — Začátek sezony v Domu umění

Části dílu

01:06
Nápor kamionů ve Strážnici
  Páteční nehoda kamionu ve Strážnici na Hodonínsku oživila debaty o nutnosti obchvatu města. Úzkými silnicemi tam projedou denně až stovky nákladních aut, mířících hlavně z Rakouska do Zlína nebo na Slovensko. Řešením by byla dálnice D-55. Na nedávné schůzce zástupci ministerstva dopravy starostům přislíbili, že se stavbu pokusí zahájit dřív než podle plánu - v roce 2029.
  04:32
  Náraz vozidla do domu
   Několik takových nehod se v posledních letech stalo i na jihu Moravy. Řešení situace se může protáhnout na měsíce i roky. Nejdřív musí přijet znalec, zpracovat rozpočet, který pojišťovna schválí a teprve pak můžou začít opravy.
   07:08
   Ústavní soud o střídavé péči
    Soudy by při rozhodování o střídavé péči měly udělat všechno pro to, aby ji přizpůsobily časovým možnostem rodičů. Řekl to Ústavní soud. Vyhověl stížnosti jihomoravského policisty, který se nemohl starat o svou dceru. Určené hodiny mu totiž kolidovaly s pracovními směnami.
    07:50
    Investice do transplantačního centra
     Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně chce do roku 2025 postavit novou budovu v areálu Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích. Cena by se měla pohybovat od jedné a půl do dvou miliard korun. Současné sídlo ve Fakultní nemocnici u svaté Anny je nevyhovující.
     08:43
     Dražba hradu v Dolních Kounicích
      Hrad a zámek v Dolních Kounicích na Brněnsku je na prodej. Areál, který je kulturní památkou, slouží třeba k pořádání svateb nebo kulturních akcí. Teď v sezoně o víkendech je skoro 900 let stará budova přístupná i návštěvníkům. Realitní kanceláři, která zámek inzeruje, se zatím ozvalo pět zájemců.
      11:12
      Financování středisek volného času
       Nový způsob financování středisek volného času ohrozí - podle některých ředitelů - jejich provoz. Pravděpodobně totiž přijdou o část pracovních úvazků. A pokud nebudou chtít omezit činnost, budou muset peníze shánět z jiných zdrojů. Nová pravidla - podle vyhlášky ministerstva školství - začnou platit 1. ledna.
       13:39
       Změny v třídění odpadu v Přerově
        Modernější třídící linku, síť kontejnerových stanovišť a další změny v odpadovém hospodářství chystá Přerov. Třeba žluté kontejnery budou moct obyvatelé nově využít i pro obalové kovy, tedy třeba plechovky od nápojů. Na sídlištích je zase v plánu pilotní sběr kuchyňského odpadu.
        16:58
        Festival Znojmo žije divadlem
         Živý vstup redaktorky Kateřiny Švédové
         18:52
         Zkoumání dávných zemětřesení
          Podle dochovaných legend formovaly krajinu u Lidečka na Vsetínsku pekelné síly. Vědci se je teď snaží objasnit. Překvapivé stopy zemětřesení hledá na jihovýchodě Moravy mezinárodní tým. Geologové z Akademie věd a Masarykovy univerzity do něj přizvali své kolegy z Taiwanu.
          21:55
          Začátek sezony v Domu umění
           Novou sezónu zahajuje dvěma výstavami Dům umění města Brna. Sochař Jan Ambrůz představí pomocí oválných tvarů třeba brněnská místa nebo prostředí přírody. Fotograf Jaroslav Pulicar zase zachytil okamžiky například v Rumunsku nebo na Ukrajině.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám