25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Spor v koalici — Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

Části dílu

01:02
Spor v koalici
  Koalice na brněnské radnici řeší spor o schvalování územního plánu. Přestože je klíčový dokument po dvaceti letech hotový a připravený pro odhlasování – není jasné, jestli se koaliční partneři shodnou do konce volebního období.
  04:15
  Spor v koalici
   Rozhovor s primátorkou města Brna, Markétou Vaňkovou, o sporu v koalici ohledně schvalování územního rozvoje.
   08:11
   Zavřená cyklostezka z Bílovic
    Cyklisti ode dneška opět neprojedou po stezce, která spojuje Bílovice nad Svitavou a brněnskou část Obřany. Pokračují tam stavební práce.
    09:02
    Hygienici kontrolují kvalitu vody
     Přírodní koupaliště ve Zlínském kraji letos poprvé kontrolovali hygienici - třeba otrokovické štěrkoviště. Výsledky měření zveřejní ve čtvrtek odpoledne na svém webu.
     09:50
     Koupaliště zahajují sezonu
      Hygienici samozřejmě kontrolují i kvalitu vody v aquaparcích a koupalištích. Na jižní Moravě už některé areály otevřely. Třeba ve Znojmě dnes čekala před bránou venkovního bazénu fronta zájemců.
      12:14
      Uprchlíci v bývalém klášteře
       Bývalý klášter Voršilek v Josefské ulici v centru Brna dnes zabydlely první rodiny z Ukrajiny. Další se budou stěhovat v následujících dnech. Prostory mají sloužit hlavně nejzranitelnějším skupinám lidí – těhotným ženám nebo rodinám s dětmi se závažnými nemocemi.
       15:53
       Únanov prohledávají pyrotechnici
        Pyrotechnický tým prozkoumává oblast v Únanově na Znojemsku. Minulou středu tam při výkopových pracích dělníci objevili přes dva tisíce ručních granátů a zhruba stovku pancéřových pěstí.
        18:22
        Do práce na kole
         Ve své polovině je květnová výzva - Do práce na kole. V Jihomoravském kraji se ve velkých městech zapojily víc než čtyři tisícovky lidí. Ve Zlínském - zhruba polovina.
         21:17
         Šachový koutek v knihovně
          Založil jednu z největších sbírek šachové literatury v Evropě. Když ale Eduard Lendl z Moravské zemské knihovny v Brně ve druhé polovině dvacátého století odešel, začal jeho fond upadat.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám