25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Jednání o uprchlících — Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

Části dílu

01:09
Jednání o uprchlících
  Vláda dnes hejtmanům představila svůj plán, jak dál řešit uprchlickou krizi. Konkrétně jak zajistit, aby některá města netrpěla velkým přílivem utečenců.
  04:38
  Jednání o uprchlících
   Rozhovor s hejtmanem Jihomoravského kraje, Janem Grolichem, o řešení uprchlické krize.
   08:57
   Spor v cementárně
    Spor v brněnských Maloměřicích - vedení městské části chce na odstavnou plochu u bývalé cementárny postavit kontejnery na odpad, a výhledově zřídit sběrný dvůr.
    09:47
    Leo Express končí ve Zlínském kraji
     Společnost Leo Express ruší od 14. června přímé vlakové spoje mezi stanicemi Přerov a Staré Město na Uherskohradišťsku. Správa železnic tam totiž mění trakční vedení.
     10:40
     Spor v koalici
      Pochybnosti o tom, jestli Brno stihne v tomto volebním období schválit nový územní plán, trvají. O rozporech v koalici kvůli hlasování o klíčovém dokumentu jsme vás informovali včera.
      13:31
      Nová větrná elektrárna
       Namísto pěti menších jedna velká. V polích u Břežan na Znojemsku vyroste nová větrná elektrárna. Oproti těm stávajícím bude zhruba dvakrát vyšší a tedy výkonnější.
       15:40
       Bourání mostu u Tomkova náměstí
        Most u Tomkova náměstí v Brně začali rozebírat dělníci. Na jeho místě vybudují nový. Bude součástí Velkého městského okruhu. Místem řidiči projedou - jen dvaceti-kilometrovou rychlostí.
        18:39
        Mistři rukodělné výroby
         Výrobce modrotisku, sedlář a taky mistryně v oboru výroby a údržby krojů - trojice, která letos získala titul Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje. Rozhodli o tam radní.
         21:35
         Vzpomínka na Josefa Abrháma
          Zemřel Josef Abrhám - jeden z nejpopulárnějších divadelních a filmových herců, původem z Kunovic ve Zlínském kraji.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám