25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Podezření na omikron — Situace v nemocnicích — Prodej stromků z prořezů — Rozšiřování očkovacích míst — Výluka mezi Brnem a Blanskem — Následky sněžení — Začíná lyžařská sezóna — Změny v opatřeních v zahraničí — Vánoce po tornádu

Části dílu

01:11
Podezření na omikron
  Na jižní Moravě je celkem 6 lidí s podezřením na nákazu novým typem koronaviru s názvem omikron. Potvrdit to musí ještě národní referenční laboratoř.
  04:13
  Situace v nemocnicích
   Slova hejtmana zlínského kraje doplníme. Počty pacientů v nemocnicích na jihovýchodě Moravy dál rostou jak na standardních, tak intenzivních lůžkách.
   06:51
   Prodej stromků z prořezů
    Školní lesní podnik Křtiny Mendelovy univerzity nabízí lidem jako každoročně vánoční stromky z prořezávek. Prodej jedlí, smrků nebo borovic začal už tento týden.
    07:46
    Rozšiřování očkovacích míst
     Od pondělí se lidem otevře nové očkovací místo ve Znojmě. Konkrétně v budově Všeobecné zdravotní pojišťovny na Vídeňské třídě.
     08:31
     Výluka mezi Brnem a Blanskem
      Velká vlaková výluka mezi Brnem a Blanskem. Začne už tuto neděli. Koordinátor krajské dopravy kvůli tomu vypraví 4 speciální autobusové linky
      11:13
      Následky sněžení
       Teď ovšem sněhová nadílka z jiného pohledu. Následky vydatného sněžení v kraji dnes zaměstnaly hasiče i energetiky.
       13:53
       Začíná lyžařská sezóna
        Po reportáži o starostech teď ta, která zachycuje radost způsobenou sněhem. Zimní střediska zahajují sezónu. Ve Zlínském kraji jako první už tradičně Stupava na Uhersko-hradišťsku.
        17:29
        Změny v opatřeních v zahraničí
         Plošnou uzávěru ode dneška výrazně zmírnilo Slovensko. Změny ale platí pouze pro očkované a pro lidi, kteří covid-19 prodělali.
         19:42
         Vánoce po tornádu
          Vánoce po tornádu. Lidé z obcí zasažených ničivým živlem se chystají na svátky. Pro některé to přitom budou svátky, které nestráví doma, ale v provizorních podmínkách.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám