25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Výluka Brno - Blansko — Nové železniční zastávky — Situace v Novém Městě na Moravě — Připomínka Václava Havla — Roste zájem o očkování — Sloučení škol v Kyjově — Slučování škol v Jihomoravském kraji — Kvalita života v obcích — Začala lyžařská sezóna

Části dílu

01:21
Výluka Brno - Blansko
  A začneme dopravou na železnici. Cestující veřejnou dopravou mají za sebou první pracovní den velké vlakové výluky mezi Brnem a Blanskem. Kvůli rozsáhlým opravám bude trať mimo provoz po celý rok.
  04:52
  Nové železniční zastávky
   Jednodušší cestování mají od včerejška lidé z obcí západně od Brna. Můžou využít dvě nové zastávky - Brno - Starý Lískovec a Ostopovice.
   07:35
   Situace v Novém Městě na Moravě
    I když počty nakažených covidem dál klesají, nápor na nemocnice zatím přetrvává. Třeba na Vysočině je situace nejhorší v nemocnici v Novém městě na Moravě.
    08:13
    Připomínka Václava Havla
     Velko-formátovou fotografii Václava Havla můžou ode dneška vidět lidé na budově Jihomoravského krajského úřadu v Brně.
     09:11
     Roste zájem o očkování
      V Jihomoravském i Zlínském kraji v posledních týdnech výrazně roste zájem o vakcíny proti covidu-19. Třeba Kroměřížská nemocnice očkuje ve svém areálu naposledy.
      11:46
      Sloučení škol v Kyjově
       Jihomoravský kraj plánuje už od prvního ledna sloučit dvě školy v Kyjově: Střední odborné učiliště a Střední školu automobilní.
       13:44
       Slučování škol v Jihomoravském kraji
        Rozhovor o slučování škol v Jihomoravském kraji s náměstkem hejtmana Jiřím Nantlem.
        19:23
        Kvalita života v obcích
         Hned devět měst z jihomoravského kraje se umístilo v první dvacítce nejlepších míst pro život. Výsledky Indexu kvality života pro letošek dnes zveřejnila společnost Obce v datech.
         22:16
         Začala lyžařská sezóna
          První lyžaře přivítali o víkendu ve ski-areálu v Olešnici na Blanensku. Počasí přálo taky běžkařům, ti mohli vyrazit do čerstvě upravených stop na Drahanské vrchovině.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám