Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Stoupá úmrtnost na covid-19 — Přesun zdravotníků z porodnic — Stav nemocnic ve Zlínském kraji — Kondolence Miroslavu Zikmundovi — Ptačí chřipka na jihu Moravy — Případ Štrougal a Vajnar zpět u žalobců — S výběrem středních škol pomáhá žákům na jihu Moravy každoroční festival vzdělávání pořádaný na brněnském výstavišti. Ten se přesunul na internet. — Přípravy skiareálů — Investice do vědy — Pomoc lidem bez domova — Divadelní inscenace Pammrová/Březina

Části dílu

01:16
Stoupá úmrtnost na covid-19
  Ve Fakultní nemocnici Brno v listopadu zemřelo 62 pacientů s covidem. To je každý devátý nakažený, kterého nemocnice přijala. Počet mrtvých je několikanásobně vyšší než v předchozích měsících.
  03:55
  Přesun zdravotníků z porodnic
   Zhoršující se epidemická situace dopadá taky na provoz brněnských porodnic. Týká se to té v brněnských Bohunicích a na Obilním trhu.
   04:53
   Stav nemocnic ve Zlínském kraji
    Počty hospitalizovaných pacientů s covidem rostou i ve Zlínském kraji. Třeba v nemocnici ve Vsetíně zdravotníci pečují o pětkrát víc nemocných než před měsícem.
    07:42
    Kondolence Miroslavu Zikmundovi
     Zlíňané se loučí s cestovatelem Miroslavem Zikmundem. Příležitost k vyjádření soustrasti mají ode dneška v přízemí zlínského magistrátu.
     08:14
     Ptačí chřipka na jihu Moravy
      Přes 120 opeřenců museli veterináři utratit kvůli výskytu ptačí chřipky v Lednici na Břeclavsku. Nákaza se objevila poprvé na jižní Moravě před týdnem.
      09:18
      Případ Štrougal a Vajnar zpět u žalobců
       Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu - Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara. Dnes o tom rozhodl Ústavní soud.
       11:27
       S výběrem středních škol pomáhá žákům na jihu Moravy každoroční festival vzdělávání pořádaný na brněnském výstavišti. Ten se přesunul na internet.
        Výběr střední školy online
        13:55
        Přípravy skiareálů
         V Beskydech už provozovatelé lyžařských areálů vyhlížejí začátek sezóny. Někde by mohli otevřít už příští víkend. Lyžaři si ale mnohde budou muset připlatit.
         15:51
         Investice do vědy
          Navzdory epidemii covidu - víc peněz na vědu a výzkum. Přestože loni tyto výdaje celorepublikově stagnovaly, na jižní Moravě poprvé překonaly hranici 20 miliard korun.
          18:42
          Pomoc lidem bez domova
           O víkendu se v tuzemsku ochladí. Se snižujícímí se teplotami roste mezi bezdomovci i zájem o přespání v noclehárnách.
           22:19
           Divadelní inscenace Pammrová/Březina
            Dopisy zapomenuté filosofky a slavného básníka v představení brněnského divadla Husa na provázku. Soubor připravil inscenaci Pammrová/Březina.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            3. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nová památková zóna v Brně — Památková zóna ve Znojmě — Nový přístroj pro léčbu rakoviny — Otrávený orel — Zájem o armádu — 40 let od transplantace jater — 33 let od zániku StB — Problémy zemědělců — Výstava nářečí

            2. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výroba granátů — Logistické centrum v areálu kasáren — Zdražení obědů ve školních jídelnách — Zavřená cyklostezka — Omezení odběru vody — Zneužití nadačního fondu — Rezidentní parkování — Mendelův skleník — Medvěd v Beskydech

            1. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Pěstounská péče — Pololetní vysvědčení — Gondolový most — Dopravní komplikace — Privatizace bytů — Kontrola chovu zvířat — Návštěvy v nemocnicích — Psychologická pomoc pro studenty — Výstava obrazů Jana Pospíšila

            31. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Otrava Bečvy u soudu — Rekapitulace havárie na Bečvě — Evakuace kancelářské budovy — Ztráty a nálezy — Oprava zámku v Kroměříži pokračuje — Výsledek prezidentské volby — Dostavba dálnice D1 — Nevhodné chování na MUNI — Nejstarší cukrárna v Brně

            30. 1. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Začalo 2. kolo prezidentských voleb — Volba obou kandidátů a prezidenta ČR — Využití přenosných volebních uren — Znojemská sportoviště zdraží — Nový most v Boskovicích — Vinařství roku 2022 — Připomínka holokaustu — Čeští vědci na expedici v Antarktidě

            27. 1. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám