Události v regionech (Brno)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Očkování proti covidu-19 — Situace v nemocnicích — Dodržování vládních opatření — Vodní dílo Skalička — Zájem o sezónní pracovníky — Průměrná hrubá mzda vzrostla — Setkání kandidáta na ministra s prezidentem — Mládě slona afrického — Gregory Porter znovu v Brně

Části dílu

01:13
Očkování proti covidu-19
  Nemocnice Znojmo kvůli vysokému zájmu navýšila očkovací kapacity o víc než třetinu - na zhruba 15 set dávek týdně. Aktuálně je ve virtuální frontě přes dva tisíce lidí.
  06:05
  Situace v nemocnicích
   Teď pohled do nemocnic. Další vojáci jsou nasazeni na výpomoc v jihomoravských nemocnicích. Ode dneška taky třeba v Ivančicích na Brněnsku. Nové posily jsou i ve Fakultní nemocnici Brno.
   08:37
   Dodržování vládních opatření
    tovky kontrol dodržování vládních opatření provedli o víkendu jihomoravští policisté. Třeba v Hodoníně se zaměřili na dodržování povinného uzavření restaurací po 2-a-20té hodině.
    09:33
    Vodní dílo Skalička
     Vládní rozhodnutí o podobě vodního díla Skalička na řece Bečvě se minimálně o půl roku odsouvá. Stavba má být součástí protipovodňových opatření a chránit více než 100 tisíc obyvatel z Přerovska.
     10:20
     Zájem o sezónní pracovníky
      Poptávka po sezónních pracovnících před vánocemi tradičně roste. Firmy ale často nemají kde brát. Situaci jim zhoršuje taky vysoká nemocnost.
      17:11
      Průměrná hrubá mzda vzrostla
       Průměrná hrubá mzda na jihu Moravy vzrostla ve třetím čtvrtletí toho roku o 2097 korun na 36 852 korun.Ve Zlínském kraji se průměrný výdělek zvýšil na 33 794 korun.
       18:04
       Setkání kandidáta na ministra s prezidentem
        V příštích letech by se měly v Česku podle kandidáta na ministra dopravy Martina Kupky stavět desítky kilometrů dálnic ročně. Řekl to po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.
        20:16
        Mládě slona afrického
         Africké jméno pro první mládě slona afrického narozené v Česku. Vzácný sameček se jmenuje Zyqarri, což v překladu znamená Anděl. Zlínská zoo to oznámila přesně půl roku po úspěšném porodu.
         22:59
         Gregory Porter znovu v Brně
          Jazzový zpěvák Gregory Porter se vrátil do Brna. V sobotu večer zahrál v zaplněném Kostele svatého Jakuba. V kapele má Ondřeje Pivce, doprovází ho na Hammondovy varhany.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Problémy se suchem — Pěstování exotických rostlin — Nové okruhy ve vile Tugendhat — Sloup uprostřed cesty — Pokračování kauzy Bečva — Nález munice na Znojemsku — Jaguáři ve zlínské zoo — Trestní řízení kvůli válce — První zmínka o Moravanech — Vzpomínka na Milana Kozelku

          Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Domovy pro seniory — Den proti rakovině — Ukrajinské centrum pro uprchlíky — Záchrana mláďat — Vyšetřování kauzy Bečva — Soud s policistou — Otevření hotelu Avion — Spuštění historické lodě — Popelka v Mahenově divadle

          Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Bydlení uprchlíků — Naplněnost potravinových bank — Kauza Bečva — Oprava Mendlova náměstí — Produkce medu — Oprava náměstí ve Znojmě — Letní teploty — Obnova turistických tras — Drama Teror

          Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Nemocnice v běžném provozu — Prodělání covidu-19 může zvyšovat riziko infarktu — Burza práce — Den Evropy — Znojemské historické vinobraní — Stavba nových silnic a dálnic — Omezení na silnicích — Nejdelší visutý most na světě — Nové přírodní památky

          Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám