6. prosinec 2021

Obsah dílu

Očkování proti covidu-19 — Situace v nemocnicích — Dodržování vládních opatření — Vodní dílo Skalička — Zájem o sezónní pracovníky — Průměrná hrubá mzda vzrostla — Setkání kandidáta na ministra s prezidentem — Mládě slona afrického — Gregory Porter znovu v Brně

Části dílu

01:13
Očkování proti covidu-19
  Nemocnice Znojmo kvůli vysokému zájmu navýšila očkovací kapacity o víc než třetinu - na zhruba 15 set dávek týdně. Aktuálně je ve virtuální frontě přes dva tisíce lidí.
  06:05
  Situace v nemocnicích
   Teď pohled do nemocnic. Další vojáci jsou nasazeni na výpomoc v jihomoravských nemocnicích. Ode dneška taky třeba v Ivančicích na Brněnsku. Nové posily jsou i ve Fakultní nemocnici Brno.
   08:37
   Dodržování vládních opatření
    tovky kontrol dodržování vládních opatření provedli o víkendu jihomoravští policisté. Třeba v Hodoníně se zaměřili na dodržování povinného uzavření restaurací po 2-a-20té hodině.
    09:33
    Vodní dílo Skalička
     Vládní rozhodnutí o podobě vodního díla Skalička na řece Bečvě se minimálně o půl roku odsouvá. Stavba má být součástí protipovodňových opatření a chránit více než 100 tisíc obyvatel z Přerovska.
     10:20
     Zájem o sezónní pracovníky
      Poptávka po sezónních pracovnících před vánocemi tradičně roste. Firmy ale často nemají kde brát. Situaci jim zhoršuje taky vysoká nemocnost.
      17:11
      Průměrná hrubá mzda vzrostla
       Průměrná hrubá mzda na jihu Moravy vzrostla ve třetím čtvrtletí toho roku o 2097 korun na 36 852 korun.Ve Zlínském kraji se průměrný výdělek zvýšil na 33 794 korun.
       18:04
       Setkání kandidáta na ministra s prezidentem
        V příštích letech by se měly v Česku podle kandidáta na ministra dopravy Martina Kupky stavět desítky kilometrů dálnic ročně. Řekl to po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.
        20:16
        Mládě slona afrického
         Africké jméno pro první mládě slona afrického narozené v Česku. Vzácný sameček se jmenuje Zyqarri, což v překladu znamená Anděl. Zlínská zoo to oznámila přesně půl roku po úspěšném porodu.
         22:59
         Gregory Porter znovu v Brně
          Jazzový zpěvák Gregory Porter se vrátil do Brna. V sobotu večer zahrál v zaplněném Kostele svatého Jakuba. V kapele má Ondřeje Pivce, doprovází ho na Hammondovy varhany.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          7. prosinec 2021

          Přehled dílů

           
          Stopáž26 minut

          26. květen

          Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

          26. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          25. květen

          25. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          24. květen

          Výroba ve Vrběticích — Nová hala v Olomouci — Rozhodnutí Krajského soudu o Bauhausu — Investice Jihomoravské kraje do výzkumu — Následky bouřek — Cena Františka Kriegla — Poplatky za komunální odpad — Kandidáti na ústavní soudce — Končí demolice Prunéřova — Změny u státních zástupců — Oprava varhan ve Křtinách — Vzácné rukopisy v Brně

          24. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          23. květen

          Kontroly antimonopolního úřadu — Ceny potravin — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Referendum rozbouřilo Vysočinu — Digitalizace školství — Odpolední bouřky — Obtěžování nebylo trestným činem — Zdravotnické pomůcky — 100 let Moravské zemské knihovny — Ocenění za tradiční řemesla

          23. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. květen

          Zdražování nájmů v Kroměříži — Zdražování nájmů — Změny na ministerstvu školství — Tragická nehoda u Hulína — Otevření koupališť — Poškození kanalizace v Moravské Nové Vsi — Festival Divadelní svět — Ověřování statiky vistué lávky

          22. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          19. květen

          Trendy v muzejnictví — Zavřený most na Tomkově náměstí v Brně — Stánky v podchodu pod hlavním nádražím — Přemnožení komáři — Kauza Výchovného ústavu ve Višňovém — Problémy jeskyní v Krasu — Soud s Marianem Kočnerem — Svaz měst a obcí — Zámek v Blansku — Nový přírůstek v muzeu Živá voda

          19. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám