Plné sklady materiální pomoci po tornádu na jiní Moravě. Organizace dobrovolníků v obcích zasažených tornádem. Příměstské tábory na Olympijském festivalu v Brně. Výstava Člověk v jeskyni v galerii města Blanska

Obsah dílu

Pomoc po tornádu

Velkokapacitní sklady materiální pomoci v Břeclavi a Hodoníně jsou přeplněné. Hlavně věcmi, které už nejsou v místech zasažených tornádem potřeba.

Pomoc po tornádu

Teď k pomoci dobrovolníků. Ti významně přispívají k obnově postižených obcí. Proměnu sledovali výzkumníci z brněnského Leteckého ústavu.

Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu

Nejvyšší správní soud zrušil aktuální opatření týkající se nošení respirátorů uvnitř - není podle něj dostatečně odůvodněné. Rozhodnutí vstoupí v platnost za tři dny, aby mělo ministerstvo čas reagovat.

Analýza odpadu

Co všechno lze najít ve směsném komunálním odpadu. To zjišťuje jeho analýza, do které se dnes ve spolupráci se specializovanou firmou pustilo město Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku.

Poničené sochy

Turisté ničí obnovené barokní sochy ve Slavkově u Brna. Šplhají na ně a ulamují drobné části. Ostrahu zajišťuje kamerový systém, park kontrolují strážníci i pracovníci zámku - i tak dochází ke škodám.

Oprava nemocnice

Nemocnice v Uherském Hradišti rekonstruuje pavilon, ve kterém sídlí například plicní nebo neurologické oddělení. Obnova, která začala loni v srpnu, vyjde na více než 260 milionů korun a potrvá ještě rok.

Následky bouřek

V noci na dnešek přešla přes region další vlna bouřek. Kvůli přívalovému dešti museli hasiči odčerpat vodu z podjezdu mezi Nedakonicemi a Polešovicemi na Uherskohradišťsku. Na Vysočině déšť vyplavil letní tábor.

Ovlivnění partnerských vztahů

Epidemie covidu-19 snížila kvalitu partnerských vztahů. Naznačuje to výzkum vědců Masarykovy a Karlovy univerzity.

Návštěvnost koupališť

Živý vstup redaktora Luboše Dostála.

Příměstský tábor Olympijského festivalu

Prožít malou olympiádu každý den - to teď můžou děti na příměstském táboře Olympijského festivalu v Brně. Během dvou turnusů si vyzkouší hned několik sportů.

Výstava Člověk v jeskyni

Jak silným inspiračním zdrojem je pro výtvarníky oblast Moravského krasu s jeskynními systémy, dokazuje výstava v Galerii města Blanska. Tvorbu současných umělců kombinuje s archeologickými a historickými artefakty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD