Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Analýza odpadu

Obsah dílu

Pomoc po tornádu — Pomoc po tornádu — Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu — Analýza odpadu — Poničené sochy — Oprava nemocnice — Následky bouřek — Ovlivnění partnerských vztahů — Návštěvnost koupališť — Příměstský tábor Olympijského festivalu — Výstava Člověk v jeskyni

Části dílu

00:29
Pomoc po tornádu
  Velkokapacitní sklady materiální pomoci v Břeclavi a Hodoníně jsou přeplněné. Hlavně věcmi, které už nejsou v místech zasažených tornádem potřeba.
  03:49
  Pomoc po tornádu
   Teď k pomoci dobrovolníků. Ti významně přispívají k obnově postižených obcí. Proměnu sledovali výzkumníci z brněnského Leteckého ústavu.
   06:12
   Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu
    Nejvyšší správní soud zrušil aktuální opatření týkající se nošení respirátorů uvnitř - není podle něj dostatečně odůvodněné. Rozhodnutí vstoupí v platnost za tři dny, aby mělo ministerstvo čas reagovat.
    07:09
    Analýza odpadu
     Co všechno lze najít ve směsném komunálním odpadu. To zjišťuje jeho analýza, do které se dnes ve spolupráci se specializovanou firmou pustilo město Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku.
     07:53
     Poničené sochy
      Turisté ničí obnovené barokní sochy ve Slavkově u Brna. Šplhají na ně a ulamují drobné části. Ostrahu zajišťuje kamerový systém, park kontrolují strážníci i pracovníci zámku - i tak dochází ke škodám.
      10:26
      Oprava nemocnice
       Nemocnice v Uherském Hradišti rekonstruuje pavilon, ve kterém sídlí například plicní nebo neurologické oddělení. Obnova, která začala loni v srpnu, vyjde na více než 260 milionů korun a potrvá ještě rok.
       12:27
       Následky bouřek
        V noci na dnešek přešla přes region další vlna bouřek. Kvůli přívalovému dešti museli hasiči odčerpat vodu z podjezdu mezi Nedakonicemi a Polešovicemi na Uherskohradišťsku. Na Vysočině déšť vyplavil letní tábor.
        13:21
        Ovlivnění partnerských vztahů
         Epidemie covidu-19 snížila kvalitu partnerských vztahů. Naznačuje to výzkum vědců Masarykovy a Karlovy univerzity.
         17:27
         Návštěvnost koupališť
          Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
          20:12
          Příměstský tábor Olympijského festivalu
           Prožít malou olympiádu každý den - to teď můžou děti na příměstském táboře Olympijského festivalu v Brně. Během dvou turnusů si vyzkouší hned několik sportů.
           22:12
           Výstava Člověk v jeskyni
            Jak silným inspiračním zdrojem je pro výtvarníky oblast Moravského krasu s jeskynními systémy, dokazuje výstava v Galerii města Blanska. Tvorbu současných umělců kombinuje s archeologickými a historickými artefakty.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám