Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Očkování bez registrace — Očkování bez registrace — Smrtelná nehoda — Oprava střechy SOŠ Luhačovice — Představení Alexandera Choupenitche — Slovanská epopej — Pomoc dobrovolníků — Dny dětské onkologie — Nová výstava na hradě Pernštejn — Bronzová medaile v šermu

Části dílu

00:38
Očkování bez registrace
  Už týden se mohou lidé ve Zlínském a Jihomoravském kraji nechat očkovat proti Covidu-19 bez předchozí registrace. A to celkem na 7 místech. Tím nejnovějším je ode dneška sportovní hala ve Vsetíně.
  04:02
  Očkování bez registrace
   Pět týdnů zbývá do začátku školního roku. Děti, které si dnes přišly pro vakcínu, tak měli poslední možnost stihnout celý proces očkování tak, aby prvního září byly považovány za bezinfekční.
   06:37
   Smrtelná nehoda
    Dva lidé dnes dopoledne zemřeli při nehodě osobního vozu a kamionu u Lechovic na Znojemsku. Nehoda se stala na obchvatu obce směrem do Brna.
    07:47
    Oprava střechy SOŠ Luhačovice
     Škody po silných červnových bouřkách neodklízí lidé v těchto dnech jenom v obcích na Hodonínsku a Břeclavsku, ale i v Luhačovicích na Zlínsku. Střechu tamního internátu Střední odborné školy stavbaři stihnou opravit do konce srpna.
     09:11
     Představení Alexandera Choupenitche
      Narodil se v Brně, jeho rodiče ale pocházejí z Běloruska. Přestěhovali se kvůli angažmá v národním divadle Brno. Právě tady začala cesta mladého sportovce. K fleretu se dostal přes basketbal nebo hokej.
      11:00
      Slovanská epopej
       Na výstavu Slovanské epopeje na zámku v Moravském Krumlově se dnes přišli podívat první návštěvníci. Zatím je však expozice dvaceti pláten otevřená ve zkušebním provozu pouze pro místní obyvatele.
       13:30
       Pomoc dobrovolníků
        Přes krizový štáb v Mikulčicích přichází stále míň žádostí o pomoc, ubývá i dobrovolníků. Podle místních jsou ale při obnově obce poničené tornádem stále potřeba.
        16:16
        Dny dětské onkologie
         Rakovinou každý rok onemocní v Česku asi 350 dětí, téměř polovina z nich se pak léčí v brněnské Dětské nemocnici. Právě na toto onemocnění teď upozorňují Dny dětské onkologie.
         19:21
         Nová výstava na hradě Pernštejn
          Nová výstava o aristokratických zahradách je od čtvrtka k vidění na hradě Pernštejn na Brněnsku. Návštěvníkům představuje historii pernštejnské zahrady a tehdejší trendy.
          21:26
          Bronzová medaile v šermu
           Živý rozhovor s bronzovým medailistou Alexandrem Choupenitchem.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Komunální a senátní volby — Senátní volby na jihovýchodě Moravy — Referendum ve Veverské Bítýšce — Hlasování mladých voličů — Netradiční volební místnosti — Volby v malé vesnici — Ubytování ukrajinských uprchlíků

           23. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Den do voleb — Domácí hemo-dialýza — Dotace pro sociální služby — Potravinová pomoc — Problémy v nemocnicích — Cvičení záchranářů na přehradě — Baletní premiéra v Národním divadle Brno — Odpadový Oskar

           22. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Loupež v klenotnictví — Soutěž Lipová ratolest — Energetická konference — Léčba neplodnosti — Spor na střední škole — Robot pro zdravotnická zařízení — Chybí komisaři ve volebních komisích — Sběr šišek — Končí výroba krojovaných panenek

           21. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nábor hasičů — Výsledky studie — Chladné počasí — Potraviny na pranýři — Dva roky od otravy řeky Bečvy — Existenční problémy sportovišť — Začíná festival Serial Killer — Nedostatek kovářského uhlí — Dotace pro úpravu vnitrobloků

           20. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Začala topná sezóna — Regulace ve vnitroblocích — Pokuta pro Úrazovou nemocnici — Pohřeb Alžběty II. — Soud kvůli dopravní nehodě — Filharmonie Brno zahájila sezónu — Setkání pamětníků z brněnské Zbrojovky — Poplatek za autoškoly roste — Nové zahrádkářské osady

           19. 9. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           16. 9. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám