25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Demolice mostu

Obsah dílu

Úklid Česka — Úklízí se i na Zlínsku — Černé skládky — Brno proti bariérám — Demolice mostu — Trolejbusy na baterii — Začíná sezóna kempů — Setkání vojenských veteránů — Avishai Cohen na JazzFestu

Části dílu

00:34
Úklid Česka
  Začíná největší dobrovolnická akce v tuzemsku - „Ukliďme Česko“. Tisíce lidí se zítra vydají čistit okolí silnic, řek i budov. Jen loni se přihlásilo 96 tisíc dobrovolníků a posbírali 1600 tun odpadků.
  02:40
  Úklízí se i na Zlínsku
   Na některých místech regionu se uklízí ještě teď - třeba v obci Zádveřice-Raková na Zlínsku, kam se teď podíváme živě za redaktorem Lubošem Dostálem.
   05:20
   Černé skládky
    Téměř 1500 nahlášených černých skládek a míst znečištěných odpadem na jižní Moravě - to jsou čísla jen ze serveru Zmapujto.cz. Ten slouží jako základ pro v předchozí reportáži zmíněnou celostátní úklidovou akci.
    09:14
    Brno proti bariérám
     Odstranit patníky, nerovný terén a další překážky a tím usnadnit život handicapovaným nebo rodičům s kočárky – brněnský magistrát vyčlenil 10 milionů korun na likvidaci bariér ve městě.
     11:56
     Demolice mostu
      Demolice mostu na důležité silnici první třídy, která spojuje Brno a Svitavy, začala v Černé Hoře na Blanensku. Od loňského června byl most uzavřený kvůli havarijnímu stavu.
      14:01
      Trolejbusy na baterii
       Trolejbusy, které nepotřebují troleje. Tři takové vyšle do provozu brněnský dopravní podnik. Nové vozy ujedou s cestujícími až deset kilometrů na baterii. Pomůžou ve výlukách nebo při prodlužování linek.
       15:41
       Začíná sezóna kempů
        Některé kempy na jižní Moravě už odstartovaly novou sezónu. Oproti loňsku otevřel o měsíc dřív třeba Merkur u Novomlýnských nádrží. Živě s Barborou Blažkovou.
        18:37
        Setkání vojenských veteránů
         Novodobí váleční veterání se dnes sešli na základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Akci pro ně spontánně zorganizovali sami vojáci ze základny. Podle nich je potřeba připomínat nejenom veterány, kteří vybojovali naši svobodu.
         20:48
         Avishai Cohen na JazzFestu
          Izraelský basista, zpěvák a skladatel Avishai Cohen opět nadchl brněnské publikum. Na festivalu JazzFest Brno představil své nové album nazvané 1970. Jeho typický skladatelský a aranžerský rukopis se na něm mísí s popem.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám