25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Veletrh Techagro — Ekologické hospodaření — Veletrh Techagro — Dopravní omezení v Brně — Měření plicního věku — Sklepy v Novém Šaldorfu — Politické protesty — Chorvaté na Moravě — Filharmonie s novým dirigentem

Části dílu

00:29
Veletrh Techagro
  Traktory, kombajny a další technika zaplnily brněnské Výstaviště. Na TechAgro - jeden ze tří největších zemědělských veletrhů v Evropě - přijelo přes 700 vystavovatelů ze 37ti zemí. A je tam i naše redaktorka Veronika Kynčlová.
  02:12
  Ekologické hospodaření
   Ekologické hospodaření je i jedním z důležitých témat letošního mezinárodního veletrhu zemědělské techniky na brněnském Výstavišti – ve 12ti pavilonech jsou proto vedle klasických postřikových strojů i ty šetrnější.
   04:20
   Veletrh Techagro
    Z pole u Velkých Hostěrádek se teď vracíme zpět na brněnské Výstaviště.
    07:15
    Dopravní omezení v Brně
     Dnes začala další dopravní omezení v Brně - konkrétně na Slovanském náměstí a v Chodské ulici v městské části Královo pole. Týkají se nejen aut ale i hromadné dopravy.
     10:10
     Měření plicního věku
      Zjistit stáří svých plic mohou ode dneška lidé v lékárnách po celé zemi. Farmaceuti jim pomocí speciálního přístroje změří takzvaný plicní věk.
      12:10
      Sklepy v Novém Šaldorfu
       Padající stropy, prasklé zdi. Některé vinaře z Nového Šaldorfu na Znojemsku trápí pohyby jejich vinných sklepů. Sami to přičítají výstavbě v okolí. Stavební úřad i obec to ale popírá. Výstavba prý nic neohrozí.
       13:52
       Politické protesty
        Na brněnském náměstí Svobody a taky ve Zlíně se od 18 hodiny scházejí lidé, aby protestovali proti vládě v demisi a jejímu předsedovi Andreji Babišovi. V Brně toto dění sleduje kolega Michal Cagala a ve Zlíně Marcela Kaniová.
        17:52
        Chorvaté na Moravě
         Barvy chorvatské Moravy - to je název knihy, která jako vůbec první mapuje dějiny, jazyk a kulturu Chorvatů, kteří v 16. století přišli na jih Moravy. V zemi, která jim připomínala Chorvatsko, žili až do roku 1948.
         24:06
         Filharmonie s novým dirigentem
          Brněnská filharmonie včera večer zakončila Velikonoční festival duchovní hudby. V bazilice na Mendelově náměstí zazněly celkem tři skladby, jedna z nich v premiéře.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám