25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Vyšší mzdy pro řidiče — Autobusové linky za 7,5 miliardy ve Zlínském kraji — Novorozenecké pokoje — Plnění pamlskové vyhlášky — Kulturní centrum pro Rožnov — Silný vítr a sněžení na jižní Moravě — Transport nadměrného nákladu — Likvidace vánočních stromků

Části dílu

00:34
Vyšší mzdy pro řidiče
  Navýšení mezd řidičů nařídila vláda
  04:12
  Autobusové linky za 7,5 miliardy ve Zlínském kraji
   Na zvýšení mezd řidičů musel zareagovat i zlínský kraj. S více náklady kvůli vyšším výplatám počítá i v obří zakázce na zajištění autobusové dopravy na 10 let. Zatím z krajského rozpočtu, po státu ale bude požadovat doplacení.
   08:32
   Novorozenecké pokoje
    Ve zlínské porodnici dokončují speciální pokoje. Rodiče v nich budou moct třeba celé měsíce bydlet s předčasně narozenými dětmi. Ty pak podle tamních lékařů díky nepřetržitému kontaktu líp doženou svůj vývoj.
    10:49
    Plnění pamlskové vyhlášky
     Od nového roku musí všechny školy dodržovat tak zvanou pamlskovou vyhlášku, která upravuje prodej nezdravých potravin na školách. Plnění jejích podmínek chce ministerstvo na školách brzy kontrolovat.
     13:50
     Kulturní centrum pro Rožnov
      Rožnov pod Radhoštěm bude mít nové kulturní centrum. Jeho podobu vybralo vedení města ze 13 architektonických návrhů. Stavba přijde na sto milionů korun.
      15:23
      Silný vítr a sněžení na jižní Moravě
       Živě s redaktorkou Barborou Blažkovou
       19:21
       Transport nadměrného nákladu
        Skoro sto čtyřicet tun vážící náklad se vydal na cestu přes Blanensko. Veze komponenty pro cementárnu na blízkém východě. Kvůli jeho výšce museli energetici odpojovat elektrické vedení, kvůli šířce zase policisté uzavírali silnice. Dnešní dva-a-dvaceti ki
        22:02
        Likvidace vánočních stromků
         V ulicích už se objevují odstrojené vánoční stromky. Popeláři tak v tomto období sváží - kromě běžného komunálního odpadu - i tento sezónní. Lidé by je ale u kontejnerů neměli jen tak pohodit.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám