25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Ptačí chřipka — Ptačí chřipka — Živě se Zbyňkem Semerádem — Virus se v České republice objevil už v roce 2007 — Živě se Zbyňkem Semerádem — Počasí komplikuje dopravu — Nedostatek strážníků — Lék na rychlejší hojení ran — Tříkrálová sbírka

Části dílu

01:26
Ptačí chřipka
  První případy jsou hlášeny z Ivančic a Moravského Krumlova
  03:41
  Ptačí chřipka
   Živě s redaktorkou Barborou Blažkovou
   06:50
   Živě se Zbyňkem Semerádem
    ústředním ředitelem Státní veterinární správy
    09:30
    Virus se v České republice objevil už v roce 2007
     Virus ptačí chřipky se v Česku - jak už jsme říkali - poprvé objevil před deseti lety. A to u volně žijících ptáků - nejdřív v jižních Čechách, pak i na jižní Moravě. O rok později veterináři potvrdili nákazu i v chovech drůbeže.
     11:20
     Živě se Zbyňkem Semerádem
      ústředním ředitelem Státní veterinární správy
      14:31
      Počasí komplikuje dopravu
       Dopravu na Vysočině od rána komplikuje počasí. Na vozovkách se tvoří sněhové jazyky, v kopcích nemůžou vyjet kamiony. Silničáři čistí cesty na celé Vysočině, jezdí se všemi 119ti sypači a 90ti traktory s radlicemi.
       16:47
       Nedostatek strážníků
        V Brně chybějí strážníci. Městská policie by potřebovala rozšířit řady o padesátku nováčků. Zatím se ale potýká s nezájmem kvalitních uchazečů. Kvůli nízké nezaměstnanosti i náborům armády nebo policie.
        20:17
        Lék na rychlejší hojení ran
         Lék, který výrazně urychlí hojení ran, vyvíjí brněnská firma Enantis. Společnost, která spadá pod Masarykovu univerzitu a převádí výsledky vědeckých výzkumů do praxe, na svou práci získala 30 milionů korun od Evropské unie.
         22:11
         Tříkrálová sbírka
          Začal už sedmnáctý ročník tříkrálové sbírky. V celém Česku se do ní zapojí přes 60 tisíc dobrovolníků a kromě tradičního koledovaní jsou její součástí třeba i průvody s velbloudy. Jen na jižní Moravě lidé minulý rok darovali 21 milionů korun.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám