25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Kontrola vánočních trhů

Obsah dílu

Dahlgren zůstává ve vazbě — Nová linka E50 — Kontrola vánočních trhů — Stavba galvanovny pokračuje — Jihlavská koalice se nemění — Trest pro střelce ze Žebětína — Pomoc hyperaktivním dětem — Rorátní bohoslužba

Části dílu

01:04
Dahlgren zůstává ve vazbě
  Kevin Dahlgren zůstává ve vazbě. Američanovi, kterého policie viní z vraždy čtyř příbuzných, ji dnes prodloužil brněnský městský soud.
  07:08
  Nová linka E50
   Z brněnské čtvrti Kamechy na Černovickou terasu rychleji a bez přestupu. To má zajistit nová autobusová linka, která ode dneška jezdí.
   09:28
   Kontrola vánočních trhů
    Jestli prodejci nešidí zákazníky, neúčtují jiné ceny, nebo jakou kvalitu mají prodávané potraviny. Na vánoční trhy se v těchto dnech zaměřují taky inspektoři - v roli běžných zákazníků.
    12:14
    Stavba galvanovny pokračuje
     I přes zákaz stavebního úřadu a bez povolení pokračuje stavba galvanovny v centru Rantířova na Jihlavsku. Tamní obecní úřad se tomu marně snaží zabránit - proti jsou i místní.
     13:57
     Jihlavská koalice se nemění
      Koalice na jihlavském magistrátu ustála pokus o rozložení. Opoziční hnutí ano totiž dnes na schůzi zastupitelstva navrhlo odvolání dvou radních. Ti ale hlasování ustáli.
      17:41
      Trest pro střelce ze Žebětína
       12 a půl roku vězení. Takový trest vyměřil - zatím nepravomocně - krajský soud mladíkovi, který v červnu vystřelil na řidiče auta v Brně-Žebětíně a pak přepadl večerku.
       19:44
       Pomoc hyperaktivním dětem
        Říkanky a úkoly pro předškolní děti, které v ucelené podobě v Česku chyběly. Před sedmi lety to byl nápad lékařky a pedagožky z Brna.
        22:15
        Rorátní bohoslužba
         Do kostelů v regionu se v době adventu vrací prastará tradice - rorátní bohoslužby, které jinde v Evropě nemají obdoby.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám