25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Kotlíkové dotace — V lihové kauze potvrzeno obvinění 11 celníků — Vstupenky na Velkou cenu stále nejsou — Rozpočet Vyškova schválen — Ústavní soud o řetězení smluv — Stavba domu za dva týdny? — Do brněnského podzemí zatéká — Nová úprava románu Běsi

Části dílu

01:04
Kotlíkové dotace
  Kraje v Česku se chystají na vypsání kotlíkových dotací. Na jižní Moravě budou mít lidé možnost čerpat tyto peníze na koupi nových kotlů vůbec poprvé. Úřad proto případné zájemce začal školit.
  07:10
  V lihové kauze potvrzeno obvinění 11 celníků
   Svou nedbalostí měli celníci pomoci lihové mafii k miliardovým daňovým únikům, policie obvinila celkem 11 příslušníků Celní správy. Lihová mafie dokázala zatajit víc než 20 milionů litrů lihu, daňový únik se vyšplhal až k 7 miliardám korun.
   10:28
   Vstupenky na Velkou cenu stále nejsou
    Vstupenky na příští ročník brněnské Velké ceny se začnou prodávat ještě před Vánoci. Jakým způsobem a kde budou k dostání, chce s dalšími členy Spolku na pořádání závodu, tedy s krajem a Centrálou cestovního ruchu, řešit až v pátek.
    13:14
    Rozpočet Vyškova schválen
     Investice za víc než 200 milionů korun schválilo včera vedení Vyškova. Částka tvoří polovinu z rozpočtu města, který jednomyslně odhlasovalo všech 25 zastupitelů. Náš štáb zjišťoval, do jakých oblastí půjde nejvíc peněz.
     16:09
     Ústavní soud o řetězení smluv
      Prodlužování smluv na dobu určitou je nezákonné. K takovému závěru došel Ústavní soud při posuzování stížnosti Lukáše Komárka ze Starče na Třebíčsku. Ten se právě kvůli řetězení smluv na dobu určitou už čtyři roky soudí se svým bývalým zaměstnavatelem.
      18:21
      Stavba domu za dva týdny?
       Spor o pozemek v centru Zlína. Firmě, která na něm stavět měla, na konci roku skončí smlouva s magistrátem o pronájmu pozemku. Přesto na něm stavět začala. Podle magistrátu – zlomyslnost , která povede ke zničení pozemku.
       20:36
       Do brněnského podzemí zatéká
        Labyrint pod Zelným trhem řeší problémy s vodou. I po rekonstrukci historického náměstí v Brně totiž do bludiště podzemních chodeb zatéká. Podle města za to ale nemůžou dělníci, na vině jsou historičtí architekti.
        22:14
        Nová úprava románu Běsi
         Nová úprava románu Běsi od Fjodora Michajloviče Dostojevského vznikla pro Národní divadlo v Brně. Jejím autorem je dramatik Roman Sikora.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám