25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Koupání v zakázaných vodních plochách

Obsah dílu

Dnes začíná Letní filmová škola — Sucho ničí stromy — Koupání v zakázaných vodních plochách — Bezpečnost cyklistů — Obnoví v Měříně příjezdové cesty k domům? — Rekonstrukce kostela sv. Jakuba

Části dílu

02:00
Dnes začíná Letní filmová škola
  Dnes startuje maraton besed, výstav, koncertů a hlavně filmů, které běžně v programech kin fanoušci nenajdou. Zatím se akreditovalo 3 tisíce lidí a pořadatelé předpokládají, že festival navštíví přes 6 tisíc filmových fanoušků.
  10:13
  Sucho ničí stromy
   ucho a výkyvy teplot se podílely na včerejším rozlomení stromu v centru Brna, který poničil dvě zaparkovaná auta. Právě sucho decimuje taky nově vysazené stromy na Hodonínsku. Nejvíc postižené je okolí Bzence.
   13:06
   Koupání v zakázaných vodních plochách
    V horkých letních dnech tráví lidé většinu času u vody. Vyhledávají ale i lokality, kde by se koupat nemělo, nebo je to přímo zakázané. Příkladem je třeba blanenský lom. Často tak plavci hazardují s vlastním životem.
    16:33
    Bezpečnost cyklistů
     Čtyři cyklisté letos zemřeli na jihomoravských silnicích. To je o 3 víc než loni za stejnou dobu. Přes polovinu smrtelných nehod zaviní sami lidé na kolech.
     19:07
     Obnoví v Měříně příjezdové cesty k domům?
      Obnovit asfaltové nájezdy ke svým domům a firmám požadují obyvatelé Měřína na Žďársku. Při rekonstrukci jim totiž silničáři před domem zúžili cestu a původně asfaltové vjezdy chtějí nahradit levnější variantou.
      21:07
      Rekonstrukce kostela sv. Jakuba
       Kompletní rekonstrukce kostela sv. Jakuba v Brně je v polovině. Jedna z nejvýznamnějších gotických památek na Moravě zůstává i nadále pro věřící uzavřená.
       Přehrát celé video
       Stopáž25 minut
       Další díl
       Události v regionech

       Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

       Napište nám