Chalupa je hra

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 17862

23. 10.
2021

Ohřejte se ve vlastní sauně

Štáb magazínu Chalupa je hra se vypraví do malé vesničky Kobylnice nedaleko Brna, kde si nedávno postavil domek pan Walter. Trvale žije v jednom švýcarském velkoměstě, ale pracovní povinnosti jej před časem zavedly na jižní Moravu. A protože mu tento kraj přirostl k srdci, tráví v domku se zahrádkou na kraji vesnice stále více času. Ještě donedávna mu k relaxaci a dokonalému odpočinku stačilo posezení na zahradě s výhledem do nekonečné zeleně, ale teď se rozhodl postavit si u domku dřevěný srub se saunou.

Tipy na výlet

Obec Prace

Jedeme se podívat do obce Prace, kde se počátkem 19. století uskutečnila slavná rozhodující bitva mezi Francouzi, Rusy a Rakušany. V renovovaném muzejním objektu mohou návštěvníci shlédnout novou netradičně pojatou multimediální expozici „Bitva tří císařů“. Ta zobrazuje vojenské tažení roku 1805, jež vyvrcholilo bitvou u Slavkova nejen jako historickou událost, ale díky počítačové animaci navodí v návštěvnících i silný emocionální zážitek. Vedle řady exponátů jsou v expozici umístěny také monitory a dotyková obrazovka s databází textů, ilustrací, animací a filmových scén, kde si můžete podle libosti volit informace, o které máte zájem.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Blízko jihomoravské metropole a navíc v blízkosti letiště se nachází domek pana Waltra. Ten sice trvale žije v jednom z největších švýcarských měst , ale na Moravu ho před časem přivedly pracovní povinnosti.

Pusťte si pořad

iVysílání