Upoutávka

Upoutávka

Vyprávíme příběhy lidí, jejich bytů a stylů

Chcete bydlet stylově? Toužíte po změně a chybí vám invence, čas a peníze? Pak je tady pro vás pátá řada lifestylového magazínu Bydlet jako, která navazuje tematicky na předešlé čtyři série, v nichž tvůrci sledují zařizování interiérů v nejrůznějších jasně definovaných stylech sahajících od čisté klasiky, přes vintage, provence, industriál až po minimalistickou modernu. Tým renomovaných designérů s herci Janou Strykovou a Romanem Zachem provázejí majitele interiérů od fáze „to se mi líbí“ až k fázi "tady je mi dobře". Stylové vyhraněné proměny vytvářejí designéři ve skutečných bytech skutečných diváků a přinášejí inspiraci všem, kteří chtějí bydlet jinak, než dosud.

Pořadem provází moderátorská dvojice herců Romana Zacha a Jany Strykové. „Moderátorské role moc nevyhledávám, když jde ale o projekt, který mě zajímá, ujmu se toho moc rád. A to je právě případ pořadu Bydlet jako…, protože design je disciplína, která mě baví. Navíc tohle není klasické moderování, nejsme s Janou jen prostředníky mezi designérem a divákem. V pořadu můžeme mluvit i sami za sebe, vyjádřit své pocity a názory, jestli se mi něco líbí, nebo ne, a lehce tak zasáhnout do scénáře. A to je poloha, která mě hodně těší,“ říká moderátor pořadu, herec Roman Zach, a dodává: „Myslím, že pořad osloví i mladší generaci, studenty, partnerské a novomanželské dvojice. Díky pořadu totiž zjistí, že se nemusí bát zařídit si bydlení svých snů, že designéři nejsou až tak drazí a že je všechno vlastně možné.

Bydlet jako… je návodem na to, jak žít s hezkými věcmi kolem sebe, a přitom ne příliš draze. Může být vodítkem k tomu, jak ctít místo, které jsme si k bydlení vybrali.“ Jeho kolegyně Jana Stryková doplňuje: „Sama jsem si z natáčení odnesla spoustu užitečných informací. S designéry se ráda bavím i v zákulisí, protože všichni nějak bydlíme a všichni se potýkáme se s tím souvisejícími problémy. Řešíme atypický prostor, nedostatek úložného místa, nejlepší způsob ošetření nejrůznějších materiálů, zjišťujeme, kde seženeme zajímavé a kvalitní věci, kde je koupíme levněji, jaké se nabízí alternativy. O design jsem se vždycky hodně zajímala, krásné věci mě uklidňují i inspirují, takže Bydlet jako… vnímám jako krok vpřed a jsem za tuto zkušenost moc vděčná.“