Chalupa je hra → 13. 6. 2020

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2011
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Letní kuchyň a pracovna z bývalého chléva

10. 5. 2011 17:30 ČT1

Mladí manželé Žaneta a Martin si před dvěma lety koupili malou chaloupku v obci Přívrat nedaleko České Třebové. Oba rádi zachraňují staré věci, a tak i interiér chalupy je vybaven renovovanými kousky starého nábytku. Nyní se…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16644

Mohli jste vidět

13. 6.
2020

Originálně řešená koupelna v podkroví

Starý kupecký dům v Rohli koupili před pár lety manželé Tomáš a Martina z Olomouce. Zachovalejší část domu si upravili pro trvalé bydlení a časem do Rohle přesídlili nastálo. Nyní budou v podkroví zařizovat novou koupelnu. V koupelně nebude klasický obklad, ale marocký štuk, neboli tadelakt, což je interiérová omítka, která dobře odolává vodě i vysokým teplotám.

Tipy na výlet

Zábřeh

Dnes se zajedeme podívat do nedalekého Zábřehu. Martina si totiž nechala zrenovovat původní dveře v přízemí a stará skla by měly nahradit originální vitráže, které ve své dílně vyrobil pan Hoplíček. Klasická vitráž se vyrábí vkládáním barevných skel do olověných nut, jež jsou následně pocínovány. Pan Hoplíček používá různé typy skel, některé kousky jsou prý i z narovnaných lahví. Kromě vitráží se zabývá ve své dílně např. i tzv. fusingem, což je poměrně nová technologie spékání skel stejných fyzikálních vlastností v různých tloušťkách a barevných kombinacích. Skla se stavují ve fúzovacích pecích za vysokých teplot, podle přesné temperovací a chladící křivky.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Pusťte si pořad

iVysílání