Pravidla

Psí život je pořad, který se snaží pomoci všem, kteří milují psy. Na jedné straně je rodina, která se nemůže starat o svého psího miláčka (nemoc dítěte, náhlé úmrtí v rodině, změna životního rytmu...), na straně druhé člověk, který chce svůj život obohatit o psího přítele.

Majitel by rád zajistil svému pejskovi náhradní rodinu, která by mu poskytla domov a péči. Vybere z několika kandidátů dva nejvhodnější, kteří mají zájem o jeho pejska. Původní majitel svěří oběma kandidátům svého miláčka na 24 hodin domů. Z každé návštěvy se natočí reportáž, dále se zvířetem bude pracovat odborník, který doporučí, ve které rodině by bylo pejskovi nejlépe. Sestřih se pustí původnímu páníčkovi a ten se rozhodne, kterému kandidátovi ho svěří do péče, u koho se pejsek cítí na první pohled lépe.

Nový majitel tím pádem získá psa-kamaráda, který je vyšetřen odborníkem, a od původního páníčka se dozví jeho zvyky i rozmary. Za pejska nemusí nic platit. A jako výbavu si pejsek do nového domova přiveze krmení Pedigree na celý rok.