Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

Obsah pořadu
  • Q portrét: Ricardo Hoineff, scénograf
    Už 18 let žije v Čechách brazilský scénograf, výtvarník a bývalý DJ Ricardo Hoineff, který naučil televizní národ tančit sambu, otiskl se do výtvarného pojetí a scénografie mnoha známých televizních, divadelních i výtvarných projektů a jeho tvář znají diváci i z upoutávky na program ČT2. O střetu brazilské a české mentality, o židovských tradicích, brazilském puritánství i prvních zážitcích se sněhem vypráví s neodolatelným vtipem a nadhledem.
  • rozQovor: Charlie One, zpěvačka
    Charlie One, anglická frontmanka významné české elektronické hudební formace Ohm Square, se v posledních letech stala jednou ze zásadních „queer ikon“ české klubové generace. Zpívá na queer parties, účastní se charitativních projektů, naposledy třeba fotografování kalendáře pro „ART for LIFE“. Může za to její přátelská a otevřená povaha, nebo je to ona skrytá „diva“ v ní?
  • Q art: Eugenio Percossi, výtvarník
    Narodil se, vyrostl a dospěl v Itálii, přesto je jako jediný cizinec zastoupený v nové sbírce současného českého umění v prestižní Galerii u Zlatého prstenu. Ve svém výtvarném díle, zahrnujícím objekty, fotografie, malby i instalace a performance se zabývá tématy na první pohled neradostnými – smrtí, depresí, lidskými obsesemi a iluzemi. Na jeho poslední autorské výstavě „I don't wanna die but I ain't keen on living either“, zkoumající fenomén dobrovolné smrti jsme ale zjistili, že tyto nepříjemné stránky lidského života zkoumá bez předsudků, velkoryse a vlastně vcelku humorně.

přehrát video jiný díl
« Novější díly | Starší díly »
Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady