18+
27 minut
Q

19. leden 2010

Obsah dílu

Česká inspirace

Části dílu

01:08
Q portrét: Ricardo Hoineff, scénograf
  Už 18 let žije v Čechách brazilský scénograf, výtvarník a bývalý DJ Ricardo Hoineff, který naučil televizní národ tančit sambu, otiskl se do výtvarného pojetí a scénografie mnoha známých televizních, divadelních i výtvarných projektů a jeho tvář znají diváci i z upoutávky na program ČT2. O střetu brazilské a české mentality, o židovských tradicích, brazilském puritánství i prvních zážitcích se sněhem vypráví s neodolatelným vtipem a nadhledem.
  10:25
  rozQovor: Charlie One, zpěvačka
   Charlie One, anglická frontmanka významné české elektronické hudební formace Ohm Square, se v posledních letech stala jednou ze zásadních „queer ikon“ české klubové generace. Zpívá na queer parties, účastní se charitativních projektů, naposledy třeba fotografování kalendáře pro „ART for LIFE“. Může za to její přátelská a otevřená povaha, nebo je to ona skrytá „diva“ v ní?
   18:30
   Q art: Eugenio Percossi, výtvarník
    Narodil se, vyrostl a dospěl v Itálii, přesto je jako jediný cizinec zastoupený v nové sbírce současného českého umění v prestižní Galerii u Zlatého prstenu. Ve svém výtvarném díle, zahrnujícím objekty, fotografie, malby i instalace a performance se zabývá tématy na první pohled neradostnými – smrtí, depresí, lidskými obsesemi a iluzemi. Na jeho poslední autorské výstavě „I don't wanna die but I ain't keen on living either“, zkoumající fenomén dobrovolné smrti jsme ale zjistili, že tyto nepříjemné stránky lidského života zkoumá bez předsudků, velkoryse a vlastně vcelku humorně.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    26. leden 2010

    Q na sociálních sítích

    Napište nám