Energie je slovo, které na nás denně vyskakuje z novin, časopisů, televize. Energetická krize, úspory, hrozící nedostatek, obnovitelné zdroje, energie, kterou budeme ale možná nebudeme s to zaplatit

O energii s energií

Energie je slovo, které na nás denně vyskakuje z novin, časopisů, televize. Energetická krize, úspory energie, hrozící nedostatek energie, energie z obnovitelných zdrojů, energie, které budeme nebudeme schopni zaplatit…

Energie je také slovo, prolínající se osudy 5 hrdinů tohoto vydání Fokusu. Jsou to lidé, kteří majíce na mysli slova jako svoboda a nezávislost, či odpovědnost a skromnost, s energií možná více než ostatní spojují vlastní svět a vlastní domov.
Někdo dbá o výrobu energie ze slunce. Někdo myslí na úspory a stavbu domu, po kterém jednou zůstane minimum stop. Jiný se chystá na placení provozu domácnosti v cenách za horizontem desítek let. A někdo se dokázal odstřihnout od dodávek z vnějšího světa a žije jen sám za sebe.

Jsou to různí lidé s různým východiskem, různou touhou a různým přístupem. Režisér Martin Jazairi se pokusil nalézt, co je spojuje.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST