Fokus ČT24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rok 2012 a mayský kalendář a konec světa. Fokus ČT24 zkoumá praktické otázky: kde se bere touha po konci, jestli vůbec svět nějaký konec může mít, a je-li lepší happy end nebo klasická tragédie?

Píše se rok 2012. A možná bude konec světa. Tedy alespoň někteří to tvrdí. K letošnímu roku odkazují prastaré indiánské kalendáře, kumulace erupcí na slunci, kulminující proměna struktury obyvatelstva západního světa, nadměrná dýchavičnost kapitalismu, krize hodnot, absence morálky, zrychlování internetu, převis nabídky nad poptávkou v sektoru psacích potřeb, více smogu, méně kyslíku, podivné barvy listí na dubech, nezvyklé tvary mraků v březnu, přemnožení komárů, numerologický rozbor času nejrychlejšího světového maratonce…

Záleží na úhlu pohledu. Záleží na člověku, který se dívá. Teorie a proroctví o „konci světa“ mohou působit jako snůška nesmyslů, ale často i jako neuvěřitelná shoda podivných okolností, které přece „něco“, znamenat musí. Jisté je, že nás konce fascinují. Ty velké, globální, světové rozhodně. Jako bychom si je ve skrytu přáli.

Fokusu ČT24 o konci (světa) se asi nedozvíte, co se stane letos na podzim, ani neodhalíme komplikovaný mechanismus Mayského kalendáře, ale budeme zkoumat praktické otázky: kde se bere naše touha po konci, jestli vůbec svět nějaký konec může mít, kolik konců má jitrnice, je-li lepší americký happy end nebo klasická tragédie, proč máme u nás tajgu, kde konec nenastává a jak by to znělo, kdyby ten nᚠsvět přecijen skončil.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • iva 10. 2. 2015 14:16

  Vymahani dluhu nebo kradeze a podvody?

  Kazdy z nas musi souhlasit s tim, ze dluhy se platit museji, jediny problem je…

 • Jan 25. 7. 2013 11:02

  Národe probuď se!

  KaĹždĂ˝ rok je na světě zamordovĂĄno 100000 křesĹĽanĹŻ, do toho patří znĂĄsilňovĂĄnĂ­,…

 • Maxwell 29. 7. 2012 15:32

  zajimavĂ˝ dokumunt

  Ano, nĂĄpodobně, jen vĂ­ce takovĂ˝ch dokumentĹŻ... V ČeskĂŠ televizi mĂĄlo obvyklĂ˝ j…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu