26 minut

4. června

Obsah dílu

Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

Části dílu

01:14
Likvidace následků záplav ve Štěnovicích
  Lidé na Plzeňsku po víkendových záplavách stále bilancují škody a odklízejí jejich následky. V kraji byla situace nejhorší ve Štěnovicích na jih od Plzně.
  03:25
  Blesk udeřil na Jindřichohradecku
   V Klikově na Jindřichohradecku udeřil blesk do střechy přístřešku se dřevem a peletami. Podle vyšetřovatele sjel po stromě vedle přístavku a zapálil ho. Další škody napáchal na elektroinstalaci rodinného domu a poškodil i některé technologie. Škody se vyšplhaly na celkem šest set tisíc korun.
   03:52
   Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje
    Na druhém povodňovém stupni zůstávají už jen některé úseky na řekách Úhlavě, Úslavě a Berounce v Plzeňském kraji. Na první povodňový stupeň se v noci dostala i Vltava v hlavním městě.
    05:34
    Otava zaplavila plovárnu v Písku
     Oblíbenou píseckou říční plovárnu u Otavy částečně zaplavila voda. Otava v Písku kulminovala v neděli na 290 centimetrech. Od té doby voda v řece klesá. Město chce plovárnu s brouzdalištěm a bazény pro děti otevřít už zítra.
     06:04
     Škody na úrodě jahod po přívalových deštích
      Zemědělci musejí kvůli bouřkám a přívalovým dešťům čelit dalším problémům. Po dubnových mrazech teď některým úrodu zaplavila voda. Například na Královéhradecku, kde se rozvodnil Piletický potok, farmářům poškodila jahodové plantáže.
      07:51
      Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan
       Blíží se termín rozhodnutí o trase vysokorychlostní železnice mezi Prahou a německými Drážďany. Současný návrh ale dlouhodobě kritizují radnice i místní odborníci. Podle nich navíc může nová trať paradoxně vést k přetížení té staré.
       10:03
       Starosta Zlatníků ve funkci skončil
        Kvůli pochybnostem v hospodaření skončil v čele středočeské obce Zlatníky - Hodkovice po 30 letech dosavadní starosta Jiří Rezek z hnutí STAN. Podle některých zastupitelů měl vyplácet peníze z obecního rozpočtu spřáteleným firmám a to za předražené nebo fiktivní zakázky.
        10:44
        Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů
         V Česku je přes osmdesát lékařů, kterým stát od začátku války uznal ukrajinské vzdělání. Další desítky skládají aprobační zkoušky v těchto dnech. V mnoha případech obsazují místa, kam se lékaře daří nemocnicím sehnat jen těžko. Třeba v Českém Krumlově je každý desátý právě z Ukrajiny.
         12:45
         Kácení v Prachovských skalách
          Opatrnost je v těchto dnech na místě při vstupu do Prachovských skal na Jičínsku. Lezci tam před začátkem hlavní turistické sezóny kácejí suché nebezpečné stromy, většinou je zničil kůrovec.
          14:39
          Požár kamionu na D1
           Na dálnici D1 hořel kamion – cesta byla na čtyřicátém kilometru ve směru na Prahu asi hodinu a půl uzavřená.
           15:01
           Polygon pro práci pod vysokým napětím
            V Toužimi na Karlovarsku mají energetici k dispozici svůj první polygon - výcvikové středisko pro odstraňovaní poruch na elektrickém vedení.
            16:52
            Sbírka Karla Tutsche
             1 300 obrazů za 12 milionů 300 tisíc Kč koupila Galerie moderního umění v Hradci Králové. Je to jedna z největších akvizic regionálních galerií v ČR.
             18:48
             Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni
              V Plzni zanedlouho vůbec poprvé vystoupí britský poprockový zpěvák Sting. Lístky na koncert jsou vyprodané.
              20:07
              Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse
               Případ zazděných otvorů, ve kterých hnízdí kriticky ohrožení Rorýsové teď řeší Inspekce životního prostředí společně s ornitology v Klášterci nad Ohří.
               22:23
               Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu
                Letadlo české armády přivezlo jednoho hřebce a dvě klisny. Teď ještě musí zvládnout náročnou cestu do odlehlé chráněné oblasti. Všichni tři koně pocházejí z chovné stanice v Dolním Dobřejově.
                22:48
                Expedice Z101 se vrátila z Afriky
                 V dubnu 2021 vyrazila Expedice Z101 z plzeňského náměstí do Afriky. Nyní se západočeští cestovatelé, kteří tři roky putovali po stopách Hanzelky a Zikmunda, vrátili zpátky do Čech. Po černém kontinentě urazili speciálně upraveným vozidlem přes sedmdesát tisíc kilometrů.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 5. června

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 5. června

                 Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                 5. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. června

                 Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                 4. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. června

                 Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                 3. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám