26 minut

5. června

Obsah dílu

Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

Části dílu

01:12
Přibývá nehod sanitních vozů
  V pražském Motole nad ránem havarovala sanitka a dvě auta. Tři lidé se při tom lehce zranili. Nehoda se stala u sjezdu z Bucharovy ulice na Plzeňskou. Doprava do centra města stála víc než hodinu.
  03:32
  Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně
   Kolize komplikovala dopravu víc než osm hodin. Čtyři lidé mají lehká až středně těžká zranění. Nehodu podle policie způsobil řidič kamionu, který byl pod vlivem drog a úmyslně narazil do aut před sebou.
   05:27
   Další uvolnění trhu práce pro cizince
    Novela zákona o zaměstnanosti, kterou dnes schválila vláda, počítá s tím, že lidi z devíti států mimo Evropskou unii, např. z Británie, USA, Austrálie nebo Izraele, budou moct od července v Česku pracovat bez dosavadních pracovních povolení.
    07:39
    Nová firma u Českých Budějovic
     Čínská firma Nobo Automotive bude nedaleko Českých Budějovic vyrábět a kompletovat sedadla do aut. Krajský úřad rozhodl, že záměr nemůže mít významný vliv na životní prostředí. Do konce roku chce investor obsadit 30 pracovních míst, mezi lety 2026 až 2027 by tam však mělo pracovat zhruba 500 zaměstnanců.
     08:12
     Málo asistentů pedagoga na středních školách
      Ředitelé středních škol a učilišť mají často problém se získáním asistenta pedagoga. Pomáhají přitom s výukou ve třídách, kde jsou děti s poruchou autistického spektra nebo jiným mentálním či fyzickým handicapem.
      10:10
      Bezpečnější železniční přejezdy
       Řidičům mají pomoct nové reflexní štítky, když na kolejích uvíznou. Jen loni zemřelo na přejezdech pětatřicet lidí, letos jich bylo ke konci května jedenáct.
       12:15
       Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku
        U Žalhostic na Litoměřicku se po víkendových deštích sesunul svah pod železniční tratí. V místě jezdí náhradní autobusová doprava.
        14:02
        Na jižním Plzeňsku zemřel dělník
         K tragickému pracovnímu úrazu došlo odpoledne nedaleko Nepomuku na jižním Plzeňsku. Dělníka tam zavalila zemina při práci na úpravě křižovatky. Hasiči ho vyprošťovali zhruba půl hodiny. Až pak mohli záchranáři začít s jeho resuscitací. Lékař ale nakonec konstatoval smrt.
         14:23
         Policie dopadla podezřelého z vraždy
          Desítky policistů v Pardubickém a Jihomoravském kraji byly nasazené do pátrání po čtyřiatřicetiletém Petru Grycovi, muži, který je důvodně podezřelý, že včera zavraždil ženu v Jevíčku na Svitavsku.
          16:04
          Spor kvůli parkování na Litoměřicku
           Strach o zdraví při vyjíždění z vlastního pozemku. Už měsíce trápí dvaasedmdesátiletého seniora v Čížkovicích na Litoměřicku. Obec chce totiž prodat pozemek, který muž používá ke krátkodobému zastavení vozidla při otevírání a zavírání své brány. Teď se obává, že bude muset stavět přímo na rušné silnici, kde ho může srazit projíždějící auto.
           18:25
           Sporná výběrová řízení na školách
            Opozice v zastupitelstvu, rodiče žáků a učitelé z Karlových Varů kritizují průběh konkurzů na ředitele základních škol. Čtyři ze sedmi vedoucích pracovníků karlovarští radní nejmenovali, přestože je doporučovala odborná komise.
            20:12
            V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství
             Akce se koná letos už po jednadvacáté a každoročně na ni do Krajské vědecké knihovny dorazí tisíce dětí z celého kraje. Cílem organizátorů je podnítit jejich zájem o knihy a čtení.
             20:39
             Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín
              Vedení hlavního města bude jednat se stavebním úřadem Prahy 8 o možném znovuotevření kulturně-společenského centra Kasárna Karlín. Úřad zakázal jeho činnost, protože využívalo prostory a stavby, které nemají kolaudační souhlas. Za záchranu provozu v Karlíně už lidé začali podepisovat petici.
              21:08
              On-line rezervace a návštěvnost památek
               Pokles návštěvnosti na některých odlehlých památkách v jižních Čechách. Třeba na zámek Červená Lhota přišlo v květnu o 1200 lidí méně, než před rokem. Důvodem mohou být on-line rezervace a nákupy vstupenek. Důležitou roli hraje i menší počet zájezdů škol a seniorů.
               23:13
               Opravené terasy Křižíkových pavilonů
                Po rekonstrukci jsou znovu otevřené terasy na Křižíkových pavilonech pražského Výstaviště. Nově budou sloužit jako odpočinková zóna s občerstvením a jako prostor pro menší kulturní akce.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                6. června

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. června

                Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                4. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                3. června

                Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                3. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám