25 minut

3. června

Část: Provizorní most ze dřeva poškozuje auta

Obsah dílu

Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

Části dílu

01:32
Ničivé přívalové deště na západě Čech
  Hodně takových kalamitních událostí bylo ve středních Čechách i v Ústeckém kraji, ale nejhorší situace byla na západě Čech.
  03:57
  Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku
   Jdeme se podívat živě do nejvíc postižených Štěnovic na jižním Plzeňsku. Máme tam Kristýnu Posekanou.
   05:20
   Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze
    Silné a vytrvalé deště uplynulého víkendu zvedly i hladinu Vltavy v centru Prahy asi o 0,5 metru. Vltava v Praze se drží na úrovni 1. povodňového stupně. Část náplavek v hlavním městě je zavřená.
    05:47
    Stav zraněných po úderu blesku
     Po včerejším úderu blesku do stromu v Liberci- Vratislavicích v areálu, kde se slavil den dětí bylo nakonec hospitalizovaných 22 lidí. Z nich 16 už dnes lékaři propustili domů.
     07:45
     Jak se chránit před úderem blesku
      Po úderu blesku se elektrický náboj šíří i po zemi. Výboj tak může zasáhnout i lidi, kteří stojí v okolí. Riziková je z tohoto pohledu hlavně oblast do 20 metrů. Zranění si tak můžou odnést i lidé které blesk přímo nezasáhl.
      08:57
      Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu
       S dopravními omezeními na Podolském nábřeží v Praze bude třeba počítat až do konce listopadu.
       10:25
       Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích
        První všední den, kdy se v Pardubicích projevila v plné síle dopravní omezení kvůli opravě mostu Pavla Wonky. Auta tudy projíždějí jen ve dvou jízdních pruzích místo obvyklých čtyř. Už od rána se v místě tvořili dlouhé kolony.
        11:05
        Provizorní most ze dřeva poškozuje auta
         Zhruba měsíc ještě potrvá přestavba historického kamenného mostu v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku. Dělníci jí tam zahájili před necelým rokem a spolu s ní začal fungovat dřevěný - provizorní. Jeho konstrukce se ale kvůli náporu aut rychleji opotřebovává a někteří místní teď tvrdí, že mají kvůli poničeným trámům poškozený vůz.
         13:10
         Pilotní projekt žádostí o dávky na poště
          Požádat o rodičovskou, příspěvky na bydlení nebo přídavky na děti můžou lidé nově na hlavní liberecké poště. Ta dnes začala službu pro klienty Úřadu práce testovat.
          14:49
          Výpadek internetových služeb České pošty
           S výpadkem internetových služeb se dnes potýkají zákazníci České pošty. Potíže začali kolem 11. hodiny dopoledne, kdy přestaly fungovat její webové stránky. Mimo provoz byly také služby Czech Point a datové schránky.
           15:11
           Spor o novou školu v Ledenicích
            Rozšíření základní školy v jihočeských Ledenicích za 600 milionů korun má ještě šanci. Předseda antimonopolního úřadu teď rozhodl, že specifické požadavky na dodavatele stavby byly adekvátní. Ty na jaře napadla jedna z firem, která se kvůli nim nemohla výběrového řízení zúčastnit.
            17:17
            Sanitka Golem v Náchodě
             Záchranáři z Prahy pomohli kolegům v Náchodě s převozem pacientů za epidemie covidu. Teď přijeli znovu. S největší sanitkou Golem.
             19:23
             Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě
              Mimořádný zájem je letos o školní vodácké kurzy na Vltavě. Majitelům půjčoven lodí se na ně přihlásily desítky škol z celého Česka, přestože půjčovny v této sezóně v průměru o 5 % podražily.
              21:06
              Svalnatá babička mistryní Evropy
               Začalo to cvičením pro radost. Během několika měsíců se Vladimíra Křížová z Milevska na Písecku dopracovala k titulu evropské šampionky v bodyfitness. Ve dvaapadesáti letech poráží na soutěžích výrazně mladší kolegyně.
               22:53
               Speciální videohra k výročí Franze Kafky
                Nejvlivnější spisovatel dvacátého století. Autor, k jehož dílu je nejčastěji odkazováno ve světové literatuře i ve veřejném životě. Přesně před sto lety zemřel Franz Kafka.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                4. června

                Přehled dílů

                4598 dostupných
                Stopáž26 minut

                24. července

                Jeden lékárník na více provozoven — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Obchvat Českých Budějovic nebude zpoplatněný — Čeští hasiči se po týdnu vrátili z Bulharska — Nové autobusy po závadě opět v provozu — Zákaz nočního vjezdu do části Prahy — Stavební úřady kritizují nový systém — U Žatce vzniknou nové odpočívky pro kamiony — Přibývá zraněných po skocích do vody — Uzavřená Bobří soutěska — NP Šumava opravuje Březník — Stoupá obliba cestování v karavench — Nález podezřelé munice u Máchova jezera — Výstava korunovačních klenot každý rok — V liberecké zoo vzniká umělý mokřad — Proměna záchranné stanice zvířat v Plzni

                24. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. července

                Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                23. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. července

                Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                22. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. července

                Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám