25 minut

3. června

Obsah dílu

Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

Části dílu

01:32
Ničivé přívalové deště na západě Čech
  Hodně takových kalamitních událostí bylo ve středních Čechách i v Ústeckém kraji, ale nejhorší situace byla na západě Čech.
  03:57
  Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku
   Jdeme se podívat živě do nejvíc postižených Štěnovic na jižním Plzeňsku. Máme tam Kristýnu Posekanou.
   05:20
   Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze
    Silné a vytrvalé deště uplynulého víkendu zvedly i hladinu Vltavy v centru Prahy asi o 0,5 metru. Vltava v Praze se drží na úrovni 1. povodňového stupně. Část náplavek v hlavním městě je zavřená.
    05:47
    Stav zraněných po úderu blesku
     Po včerejším úderu blesku do stromu v Liberci- Vratislavicích v areálu, kde se slavil den dětí bylo nakonec hospitalizovaných 22 lidí. Z nich 16 už dnes lékaři propustili domů.
     07:45
     Jak se chránit před úderem blesku
      Po úderu blesku se elektrický náboj šíří i po zemi. Výboj tak může zasáhnout i lidi, kteří stojí v okolí. Riziková je z tohoto pohledu hlavně oblast do 20 metrů. Zranění si tak můžou odnést i lidé které blesk přímo nezasáhl.
      08:57
      Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu
       S dopravními omezeními na Podolském nábřeží v Praze bude třeba počítat až do konce listopadu.
       10:25
       Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích
        První všední den, kdy se v Pardubicích projevila v plné síle dopravní omezení kvůli opravě mostu Pavla Wonky. Auta tudy projíždějí jen ve dvou jízdních pruzích místo obvyklých čtyř. Už od rána se v místě tvořili dlouhé kolony.
        11:05
        Provizorní most ze dřeva poškozuje auta
         Zhruba měsíc ještě potrvá přestavba historického kamenného mostu v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku. Dělníci jí tam zahájili před necelým rokem a spolu s ní začal fungovat dřevěný - provizorní. Jeho konstrukce se ale kvůli náporu aut rychleji opotřebovává a někteří místní teď tvrdí, že mají kvůli poničeným trámům poškozený vůz.
         13:10
         Pilotní projekt žádostí o dávky na poště
          Požádat o rodičovskou, příspěvky na bydlení nebo přídavky na děti můžou lidé nově na hlavní liberecké poště. Ta dnes začala službu pro klienty Úřadu práce testovat.
          14:49
          Výpadek internetových služeb České pošty
           S výpadkem internetových služeb se dnes potýkají zákazníci České pošty. Potíže začali kolem 11. hodiny dopoledne, kdy přestaly fungovat její webové stránky. Mimo provoz byly také služby Czech Point a datové schránky.
           15:11
           Spor o novou školu v Ledenicích
            Rozšíření základní školy v jihočeských Ledenicích za 600 milionů korun má ještě šanci. Předseda antimonopolního úřadu teď rozhodl, že specifické požadavky na dodavatele stavby byly adekvátní. Ty na jaře napadla jedna z firem, která se kvůli nim nemohla výběrového řízení zúčastnit.
            17:17
            Sanitka Golem v Náchodě
             Záchranáři z Prahy pomohli kolegům v Náchodě s převozem pacientů za epidemie covidu. Teď přijeli znovu. S největší sanitkou Golem.
             19:23
             Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě
              Mimořádný zájem je letos o školní vodácké kurzy na Vltavě. Majitelům půjčoven lodí se na ně přihlásily desítky škol z celého Česka, přestože půjčovny v této sezóně v průměru o 5 % podražily.
              21:06
              Svalnatá babička mistryní Evropy
               Začalo to cvičením pro radost. Během několika měsíců se Vladimíra Křížová z Milevska na Písecku dopracovala k titulu evropské šampionky v bodyfitness. Ve dvaapadesáti letech poráží na soutěžích výrazně mladší kolegyně.
               22:53
               Speciální videohra k výročí Franze Kafky
                Nejvlivnější spisovatel dvacátého století. Autor, k jehož dílu je nejčastěji odkazováno ve světové literatuře i ve veřejném životě. Přesně před sto lety zemřel Franz Kafka.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                4. června

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                21. června

                21. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. června

                Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                20. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. června

                Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám