25 minut

3. června

Část: Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu

Obsah dílu

Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

Části dílu

01:32
Ničivé přívalové deště na západě Čech
  Hodně takových kalamitních událostí bylo ve středních Čechách i v Ústeckém kraji, ale nejhorší situace byla na západě Čech.
  03:57
  Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku
   Jdeme se podívat živě do nejvíc postižených Štěnovic na jižním Plzeňsku. Máme tam Kristýnu Posekanou.
   05:20
   Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze
    Silné a vytrvalé deště uplynulého víkendu zvedly i hladinu Vltavy v centru Prahy asi o 0,5 metru. Vltava v Praze se drží na úrovni 1. povodňového stupně. Část náplavek v hlavním městě je zavřená.
    05:47
    Stav zraněných po úderu blesku
     Po včerejším úderu blesku do stromu v Liberci- Vratislavicích v areálu, kde se slavil den dětí bylo nakonec hospitalizovaných 22 lidí. Z nich 16 už dnes lékaři propustili domů.
     07:45
     Jak se chránit před úderem blesku
      Po úderu blesku se elektrický náboj šíří i po zemi. Výboj tak může zasáhnout i lidi, kteří stojí v okolí. Riziková je z tohoto pohledu hlavně oblast do 20 metrů. Zranění si tak můžou odnést i lidé které blesk přímo nezasáhl.
      08:57
      Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu
       S dopravními omezeními na Podolském nábřeží v Praze bude třeba počítat až do konce listopadu.
       10:25
       Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích
        První všední den, kdy se v Pardubicích projevila v plné síle dopravní omezení kvůli opravě mostu Pavla Wonky. Auta tudy projíždějí jen ve dvou jízdních pruzích místo obvyklých čtyř. Už od rána se v místě tvořili dlouhé kolony.
        11:05
        Provizorní most ze dřeva poškozuje auta
         Zhruba měsíc ještě potrvá přestavba historického kamenného mostu v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku. Dělníci jí tam zahájili před necelým rokem a spolu s ní začal fungovat dřevěný - provizorní. Jeho konstrukce se ale kvůli náporu aut rychleji opotřebovává a někteří místní teď tvrdí, že mají kvůli poničeným trámům poškozený vůz.
         13:10
         Pilotní projekt žádostí o dávky na poště
          Požádat o rodičovskou, příspěvky na bydlení nebo přídavky na děti můžou lidé nově na hlavní liberecké poště. Ta dnes začala službu pro klienty Úřadu práce testovat.
          14:49
          Výpadek internetových služeb České pošty
           S výpadkem internetových služeb se dnes potýkají zákazníci České pošty. Potíže začali kolem 11. hodiny dopoledne, kdy přestaly fungovat její webové stránky. Mimo provoz byly také služby Czech Point a datové schránky.
           15:11
           Spor o novou školu v Ledenicích
            Rozšíření základní školy v jihočeských Ledenicích za 600 milionů korun má ještě šanci. Předseda antimonopolního úřadu teď rozhodl, že specifické požadavky na dodavatele stavby byly adekvátní. Ty na jaře napadla jedna z firem, která se kvůli nim nemohla výběrového řízení zúčastnit.
            17:17
            Sanitka Golem v Náchodě
             Záchranáři z Prahy pomohli kolegům v Náchodě s převozem pacientů za epidemie covidu. Teď přijeli znovu. S největší sanitkou Golem.
             19:23
             Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě
              Mimořádný zájem je letos o školní vodácké kurzy na Vltavě. Majitelům půjčoven lodí se na ně přihlásily desítky škol z celého Česka, přestože půjčovny v této sezóně v průměru o 5 % podražily.
              21:06
              Svalnatá babička mistryní Evropy
               Začalo to cvičením pro radost. Během několika měsíců se Vladimíra Křížová z Milevska na Písecku dopracovala k titulu evropské šampionky v bodyfitness. Ve dvaapadesáti letech poráží na soutěžích výrazně mladší kolegyně.
               22:53
               Speciální videohra k výročí Franze Kafky
                Nejvlivnější spisovatel dvacátého století. Autor, k jehož dílu je nejčastěji odkazováno ve světové literatuře i ve veřejném životě. Přesně před sto lety zemřel Franz Kafka.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                4. června

                Přehled dílů

                4591 dostupných
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. července

                Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                8. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. července

                Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                4. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                3. července

                Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                3. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. července

                Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                2. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                1. července

                Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                1. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám