25 minut

27. září

Obsah dílu

Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

Části dílu

01:28
Nespokojenost zaměstnanců s benefity
  Téměř polovina českých firem si uvědomuje zaměstnaneckou nespokojenost s úrovní odměňování a nabídkou zaměstnaneckých benefitů. Vyplývá to z průzkumu společnosti EY.
  03:38
  Vzrostla obliba práce z domova
   Průzkum mezi tuzemskými společnostmi ukázal, že zaměstnanci by nejraději nastavovali výběr benefitů sami. Jejich širší nabídku by uvítal zhruba každý druhý pracovník. Necelou třetinu zaměstnanců motivuje spíš mzda než firemní výhody.
   04:32
   Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí
    Jeden z prvních investorů v průmyslové zóně Borská pole Panasonic loni v březnu skončil s výrobou televizorů a propustil 900 zaměstnanců. Teď tady ale budou kompletovat tepelná čerpadla. Práci by tu v budoucnu mělo najít až 3000 lidí. Jenže aktuálně na trhu práce zaměstnanci v Plzeňském kraji chybí.
    06:50
    Požár v Českém Švýcarksu
     Na území národního parku České Švýcarsko u Jetřichovic zasahuje šest jednotek hasičů u požáru lesa. Na místo letí i policejní vrtulník s bambi vakem. Hoří lesní porost na vrcholu skály nad červenou turistickou stezkou.
     07:09
     Základní úroková sazba zůstane na 7 %
      Dnes o tom rozhodla bankovní rada ČNB. Na stejné úrovni, tedy na sedmi procentech, ji tak drží už od loňského června
      09:02
      Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole
       Včerejší otravu neznámou látkou na střední a vyšší zdravotnické škole v Plzni se záchranářům doposud nepodařilo objasnit. Pomoc zdravotníků vyhledalo 60 žáků.
       10:42
       Útok roje sršňů v brněnských Židenicích
        Ráno pobodali čtrnáct dětí v lesoparku Akátky. Devět z nich museli záchranáři převést do Dětské nemocnice v Brně. Zbytek pacientů ošetřili na místě.
        10:58
        Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu
         Ti obvinili dvaašedesátiletého muže, který od listopadu loňského roku až do letošního března nabádal k teroristickým činům na sociálních sítích.
         11:26
         Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací
          Kvůli tomu ukončí smlouvy s firmami Silverton a Značky Moravia. Společnosti podle ředitelství dokládaly například stejné fotografie u různých prací.
          12:14
          O železnici rozhodl sousední kraj
           Jihočeský krajský úřad vydal územní rozhodnutí k novostavbě trati z Plzně do Stoda. Trať za devět miliard chtěla Správa železnic začít stavět už loni. Teď to má být až rok 2025.
           14:28
           Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť
            Největší tuzemské aerolinky Smartwings přestanou od příští sezony létat z malých regionálních letišť. Společnost bude provozovat lety jen ze tří velkých českých letišť: V Praze, Brně a Ostravě.
            15:48
            Petice za farmářské trhy během adventu
             Spor mezi farmáři a správou pražských náplavek. Tradiční sobotní farmářské trhy tam mají v předvánočním období nahradit trhy adventní. Farmářům se to nelíbí a sepisují proti tomu petici. Podle nich si za prosinec vydělají nejvíc peněz a ve svých rozpočtech už s nimi počítají.
             17:52
             Veřejné projednání spalovny v Opatovicích
              Jak přesně by měla spalovna komunální odpadu v rámci elektrárny v Opatovicích fungovat a jaký bude její vliv na životní prostředí. Dnes poprvé o tom na veřejném jednání mluvili zástupci společnosti i ministerstva v Hradci Králové.
              19:19
              Opravy na zámku Karlova Koruna
               Na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou dnes vylosovali startovní čísla účastníků letošní Velké pardubické. Ne náhodou právě tam. Kinští dostih založili. Zámek právě opravili a koně vlastního plemene na něj vrátí.
               21:10
               Příprava na národní svatováclavské oslavy
                Nejen jako připomínka zítřejšího státního svátku, Dne české státnosti, ale taky na počest sv. Václava, patrona českého národa. Ve Staré Boleslavi se každý rok konají bohaté oslavy, obvykle doprovázené kulturním a zábavním programem.
                22:20
                Požár v Českém Švýcarsku aktuálně
                 Na závěr ještě další informace z Českého Švýcarska. Připomínám, že před pátou hodinou v národním parku začal hořet les na vrcholu skály nad turistickou stezkou.
                 23:47
                 Milostivé léto na jihu Čech
                  Pouze dva dny mají obce na to, aby se zapojily do letošního Milostivého léta. To umožňuje lidem výhodnější splácení pohledávek, které dlužní na místních poplatcích.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  29. září

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  1. prosinec

                  Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                  1. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  30. listopad

                  Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                  30. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. listopad

                  Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                  29. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. listopad

                  Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                  28. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. listopad

                  27. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  24. listopad

                  Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                  24. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  23. listopad

                  Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                  23. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  22. listopad

                  Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                  22. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  21. listopad

                  Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                  21. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. listopad

                  Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                  20. 11. 2023 na ČT1

                  Napište nám