25 minut

29. září

Obsah dílu

Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

Části dílu

00:59
Podzimní vlna respiračních onemocnění
  Na neustávajícím, trvalém vzestupu jsou v Česku respirační nemoci - nachlazení, chřipky, angíny i covid. Stoupající nemocnost trvá už od od začátku školního roku, kdy se děti vrátily do větších kolektivů, teď k tomu přistupují i pozvolné změny počasí babího léta a přece jen už nastupujícího podzimu.
  03:31
  Zásoby léků v lékárnách
   Že je teď v Česku více právě respiračních nákaz, pociťují i lékárny. Ty se mnohde pořád potýkají s nedostatkem klasických antibiotik - penicilinů, přestože už do země dorazily Ministerstvem zdravotnictví narychlo dojednané mimořádné dodávky. A už rutinně chybí i sirupy pro děti.
   05:42
   Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci
    Za účasti premiéra Mateusze Morawieckeho Polsko otevřelo 15km dlouhý úsek nové dálnice S3, která je součástí severojižní evropské cesty. Polsku chybí k dokončení už jen asi 2,5 km, zato na české straně dálnice zatím nemá pokračování.
    08:22
    Uzavírka dálnice D10
     Řidiči se o víkendu musí připravit na komplikace na dálnici D10. Kvůli výstavbě lávky bude dálnice v obou směrech uzavřena.
     09:47
     Den pro kamiony
      Jaký je to pocit, když se při nehodě kamionu kabina převrátí na střechu, nebo když souprava, která má desítky tun, narazí do zdi? To si dnes v rámci Dne pro kamiony mohli vyzkoušet jejich řidiči na dálnici D8.
      11:41
      Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí
       Praha zatím nezbudovala slíbený heliport pro záchranářské vrtulníky na Vltavě. Z lokality poblíž železničního mostu budou obsluhovat převoz pacientů do nemocnic na Karlově náměstí a v Podolí, kde nejsou přistávací plochy.
       14:07
       Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci
        Kriticky ztrátová Česká pošta bez udání důvodu zrušila elektronickou aukci svého areálu v Praze na Pankráci. Státní podnik měl za tyto nemovitosti získat bezmála 400 milionů korun.
        14:30
        Zrušení podchodu v Českých Budějovicích
         České Budějovice chtějí definitivně zrušit podchod pod rušnou silnicí u vlakového nádraží. Město ho v roce 2021 zavřelo, protože byl často znečištěný a do podzemí zatékalo. A nenašlo pro něj využití.
         16:12
         Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce
          Na pouťové atrakci v Příbrami se sesunula pohyblivá lavice. Jednu z dívek, která na ní seděla, musela záchranná služba se zraněním odvézt do nemocnice.
          17:20
          Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě
           Na všech českých horách letos přibylo vážných zranění cyklistů. Včetně smrtelných. Horská cyklistka si jen na Šumavě letos vyžádala čtyři životy.
           18:57
           Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni
            Při největším zapálil v polovině srpna bytový dům v plzeňské městské části Lochotín – škoda přesáhla půl milionu, nikdo se nezranil.
            19:21
            Otevření pardubických Automatických mlýnů
             V Pardubicích otevřeli nový areál Gočárových automatických mlýnů. Kulturní památka sloužila sto let jako mlýnice, teď je z ní kulturněvzdělávací centrum.
             19:46
             Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči
              Případ v srpnu odložila s tím, že nedošlo ke spáchání trestného činu. Tanec, při kterém byla žena na pódiu téměř nahá, byl součástí odpoledního programu, a viděla ho proto i řada dětí.
              20:09
              Zazimování hausbótů na Orlíku
               O víkendu skončí na přehradách plavební sezona. Lodě a hausbóty by tak jejich majitelé měli vytáhnout z vody a zazimovat. A to za podmínek, které s nimi třeba na Orlíku vodohospodáři každoročně řeší.
               21:49
               Přehrada Jesenice má málo vody
                Přejít z jednoho břehu na druhý suchou nohou a to navíc po mostě, který je většinu roku pod hladinou vody. To láká desítky návštěvníků k vodní nádrži Jesenice u Chebu. Kvůli nutným opravám tam museli vodohospodáři část vody vypustit a to ještě dřív než obvykle
                23:56
                400 let Luční boudy
                 Slunečné počasí přilákalo do Krkonoš tisíce turistů. Řada z nich zamířila na Sněžku, nebo taky na Luční boudu, která slaví 400 let od svého vzniku a na hřebenech hor je nejstarší.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 2. říjen

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 30. listopad

                 Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                 30. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. listopad

                 Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                 29. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. listopad

                 Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                 28. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. listopad

                 27. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 24. listopad

                 Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                 24. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 23. listopad

                 Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                 23. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 22. listopad

                 Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                 22. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 21. listopad

                 Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                 21. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. listopad

                 Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                 20. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. listopad

                 Nedostatek hasičů — Podmínky k přijetí do hasičského sboru — Požár sanatoria v Mělníce — Nehoda zkomplikovala dopravu na Frýdlantsku — Zahájení stavby D35 v úseku V. Mýto - Džbánov — Systémové řešení platů a přesčasů — Omezení výpadku dostupnosti léků — Atleti bez zázemí kvůli špatné rekonstrukci — Zatčení gangů falešných bankéřů — Stávka strojvedoucích na německé železnici — Boj s nelegálními billboardy ve městech — V Česku přibývá nehod s vozidly záchranné služby — Pochybný tendr na stavbu metra D — Vzpomínka na Jana Opletala — Pietní akty k 17. listopadu 1989 — Vzpomínky na jihočeský 17. listopad 1989

                 16. 11. 2023 na ČT1

                 Napište nám