Události v regionech (Praha)

25. leden

Část: Ukládání korunovačních klentoů

Obsah dílu

Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

Části dílu

01:31
Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz
  První voliči dnes odvolili v druhém kole prezidentských voleb. Ty budou už tento víkend. Během dne ale mohli svůj hlas dát ti, kteří jsou kvůli nemoci v izolaci. Zároveň byl dnešek posledním dnem, kdy si mohli ti, kteří nebudou volit v místě svého trvalého bydliště, zařídit voličský průkaz.
  04:33
  Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD
   Státní příspěvková organizace podle soudu svým laxním přístupem zavinila smrt dvaapadesátiletého řidiče cisterny. Při vichřici v roce 2017 na auto spadl strom, muž na místě zemřel.
   06:34
   Tři pády stromů, 5 mrtvých
    Tři pády stromů na auta za 7 měsíců vyšetřují policisté v Královéhradeckém kraji.
    08:12
    Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil
     Krajský soud v Pardubicích dnes zamítl odvolání lékařky, zdravotní sestry i státního zástupce v případu chlapce, který po operaci mandlí v Pardubické nemocnici zůstal v bdělém kómatu.
     08:44
     Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu
      Obce z Pošumaví požádaly ministerstvo průmyslu, aby vyřadilo oblast Březový potok na Horažďovicku ze seznamu lokalit, kde by mohlo v budoucnu vzniknout úložiště radioaktivního odpadu.
      11:18
      Letiště v Karlových Varech čekají úpravy
       Rozšířit a prodloužit vzletovou dráhu letiště v Karlových Varech. Takový je plán kraje, který chce na úpravy za víc než miliardu korun získat peníze od státu.
       12:42
       Režim kontrol na hranicích se Slovenskem
        O dalších 10 dnů dnes vláda prodloužila namátkové kontroly na československé hranici. Provádět je ale budou už jen policisté, tedy bez vojáků a celníků.
        14:48
        Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi
         Začátek letošního léta má definitivně ukončit historii legendárního zimního stadionu v Jihlavě. Město chce do té doby vybrat firmu a také sehnat zbytek peněz na výstavbu nové multifunkční arény.
         16:33
         Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku
          Obce, které jsou na trati jindřichohradecké úzkokolejky, usilují o obnovení železničního provozu. Vlaky na dráze nejezdí už přes 3 měsíce. Starostové teď zakládají spolek, který některá jednání může usnadnit.
          18:06
          Omezení odpalování zábavní pyrotechniky
           Po silvestrovských a novoročních oslavách některá města zvažují, že zpřísní pravidla pro odpalování pyrotechniky. Berou tak v potaz argumenty lidí, kterým vadí hluk, znečištěné ovzduší nebo stres, který petardy zvířatům působí.
           20:04
           Demolice Ústřední telekomunikační budovy
            Začalo bourání Ústřední telekomunikační budovy na pražském Žižkově. Kvůli tomu, že střešní krytina a tisíce tun vnitřních částí obsahují zdraví nebezpečný azbest, musejí na demolici dohlížet i hygienici.
            22:02
            Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta
             Tragikomedie přibližuje soukromí poslední francouzské královny. Ukazuje rozmařilý život v přepychu, i neslavný konec Marie Antoinetty.
             22:33
             Medaile pro účastníky Jizerské 50
              Medaile pro účastníky běžkařského závodu Jizerská 50 jsou hotové. V České mincovně v Jablonci nad Nisou jich za poslední týden vyrazili více než 8 tisíc.
              22:36
              Ukládání korunovačních klentoů
               Bezmála 34 tisíc lidí si během posledních osmi dnů prohlédlo korunovační klenoty ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě. Výstava skončila včera večer. Dnes v podvečer se opět měli sejít všichni majitelé klíčů, aby správci mohli dát klenoty zpátky do Korunní komory.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               26. leden

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               29. březen

               Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

               29. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               28. březen

               Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

               28. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               27. březen

               Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

               27. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               24. březen

               Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

               24. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. březen

               Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

               23. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. březen

               Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

               22. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám