Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

Části dílu

01:31
Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz
  První voliči dnes odvolili v druhém kole prezidentských voleb. Ty budou už tento víkend. Během dne ale mohli svůj hlas dát ti, kteří jsou kvůli nemoci v izolaci. Zároveň byl dnešek posledním dnem, kdy si mohli ti, kteří nebudou volit v místě svého trvalého bydliště, zařídit voličský průkaz.
  04:33
  Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD
   Státní příspěvková organizace podle soudu svým laxním přístupem zavinila smrt dvaapadesátiletého řidiče cisterny. Při vichřici v roce 2017 na auto spadl strom, muž na místě zemřel.
   06:34
   Tři pády stromů, 5 mrtvých
    Tři pády stromů na auta za 7 měsíců vyšetřují policisté v Královéhradeckém kraji.
    08:12
    Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil
     Krajský soud v Pardubicích dnes zamítl odvolání lékařky, zdravotní sestry i státního zástupce v případu chlapce, který po operaci mandlí v Pardubické nemocnici zůstal v bdělém kómatu.
     08:44
     Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu
      Obce z Pošumaví požádaly ministerstvo průmyslu, aby vyřadilo oblast Březový potok na Horažďovicku ze seznamu lokalit, kde by mohlo v budoucnu vzniknout úložiště radioaktivního odpadu.
      11:18
      Letiště v Karlových Varech čekají úpravy
       Rozšířit a prodloužit vzletovou dráhu letiště v Karlových Varech. Takový je plán kraje, který chce na úpravy za víc než miliardu korun získat peníze od státu.
       12:42
       Režim kontrol na hranicích se Slovenskem
        O dalších 10 dnů dnes vláda prodloužila namátkové kontroly na československé hranici. Provádět je ale budou už jen policisté, tedy bez vojáků a celníků.
        14:48
        Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi
         Začátek letošního léta má definitivně ukončit historii legendárního zimního stadionu v Jihlavě. Město chce do té doby vybrat firmu a také sehnat zbytek peněz na výstavbu nové multifunkční arény.
         16:33
         Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku
          Obce, které jsou na trati jindřichohradecké úzkokolejky, usilují o obnovení železničního provozu. Vlaky na dráze nejezdí už přes 3 měsíce. Starostové teď zakládají spolek, který některá jednání může usnadnit.
          18:06
          Omezení odpalování zábavní pyrotechniky
           Po silvestrovských a novoročních oslavách některá města zvažují, že zpřísní pravidla pro odpalování pyrotechniky. Berou tak v potaz argumenty lidí, kterým vadí hluk, znečištěné ovzduší nebo stres, který petardy zvířatům působí.
           20:04
           Demolice Ústřední telekomunikační budovy
            Začalo bourání Ústřední telekomunikační budovy na pražském Žižkově. Kvůli tomu, že střešní krytina a tisíce tun vnitřních částí obsahují zdraví nebezpečný azbest, musejí na demolici dohlížet i hygienici.
            22:02
            Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta
             Tragikomedie přibližuje soukromí poslední francouzské královny. Ukazuje rozmařilý život v přepychu, i neslavný konec Marie Antoinetty.
             22:33
             Medaile pro účastníky Jizerské 50
              Medaile pro účastníky běžkařského závodu Jizerská 50 jsou hotové. V České mincovně v Jablonci nad Nisou jich za poslední týden vyrazili více než 8 tisíc.
              22:36
              Ukládání korunovačních klentoů
               Bezmála 34 tisíc lidí si během posledních osmi dnů prohlédlo korunovační klenoty ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě. Výstava skončila včera večer. Dnes v podvečer se opět měli sejít všichni majitelé klíčů, aby správci mohli dát klenoty zpátky do Korunní komory.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

               2. 2. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

               1. 2. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

               31. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

               30. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

               27. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

               26. 1. 2023 na ČT1

               Napište nám