Obsah dílu

Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

Části dílu

01:29
Nedostatek míst v domovech pro seniory
  Další desetitisíce míst pro seniory můžou v dalších letech chybět v Česku. I přes otvírání nových kapacit se totiž odchází do důchodu silné generace. Často i malá města si dělají studie a hledají nové možnosti ať už pro domovy pro seniory, nebo s pečovatelskou službou.
  04:13
  Den do druhého kola prezidentských voleb
   Za necelých 20 hodin se otevřou volební místnosti a lidé budou moci rozhodnout o nové hlavě státu. Druhé kolo prezidentských voleb potrvá do soboty, jméno vítěze tedy budeme znát pozítří.
   07:36
   Voliči zamíří do Krkonoš
    Rekordní počet 3 600 voličských průkazů vydal pro 2. kolo prezidentských voleb Magistrát v Hradci Králové. Mnozí z voličů zamíří do Krkonoš.Starosta Šp.Mlýna M.Jandura je ale vyzval, ať odvolí raději doma.
    08:05
    Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud
     Obžalovaných je 8 lidí z Novoborska. Podle státní zástupkyně pěstovali a následně prodávali do Velké Británie a Severního Irska konopí.
     08:40
     V Česku se objevila Aujeszkyho choroba
      Státní veterinární správa potvrdila už několik případů úhynu loveckých psů na Aujeszkyho chorobu. Tou se s největší pravděpodobností nakazili od černé zvěře. Pro člověka není virus nebezpečný.
      10:30
      Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech
       Už 11. letošní ohnisko ptačí chřipky potvrdili veterináři na kachní farmě v Lánech na Kladensku. Majitelé proto musejí nechat usmrtit celý velkochov.
       12:02
       Staveniště v centru Ústí nad Labem
        Víc než 10 let hyzdí centrum Ústí nad Labem staveniště s jámou. Soukromá společnost, která parcelu na Mírovém náměstí vlastní, chce nemovitost nabídnout k prodeji. Město o ni už projevilo zájem. Jednání ale pokaždé zkrachovala kvůli kupní ceně.
        14:04
        Automatizace výroby v Česku
         V automatizaci a robotizaci výroby je na tom Česko mezi evropskými státy nejhůř. Vyplývá to z dat mezinárodní federace tohoto odvětví. Výjimkou je ale třeba plzeňský pivovar. Dnes otevřel svůj nový sklad, který je kompletně řízený počítačem.
         16:17
         Další vyjednávání o novém vedení Prahy
          Už podruhé v tomto týdnu se v Praze sešli zástupci Spolu, Pirátů a STAN, aby pokračovali v dalším povolebním vyjednávání.
          17:40
          30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj
           Je tomu 30 let, co byl zvolen prvním českým prezidentem Václav Havel. Do ulic hlavního města proto vyjela speciální tramvaj. Připomíná také největší úspěchy Česka za poslední 3 dekády.
           18:11
           V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě
            Podle odborníků by jejich nedostatek mohl vést k ohrožení dopravní obslužnosti v regionu. Zástupci tamní Krajské hospodářské komory proto společně jednali s hejtmanstvím i vedeními středních škol a dopravců, aby navrhli řešení, jak aktuální situaci zlepšit.
            19:45
            Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad
             Nové výtahy i jezdící schody ale také moderní technologické zázemí. I to bude součástí stanice metra Jiřího z Poděbrad na lince A. Kvůli opravám přes ní soupravy pouze projíždějí. Pro cestující zůstane uzavřená až do podzimu.
             21:32
             Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku
              Téměř dvě kila pervitinu, kompletní varnu této drogy, sušinu konopí nebo peníze v hotovosti. I to zabavili policisté při razii na asijské tržnici v Chebu. Pro drogy si tam jezdili i zákazníci z Rakouska a Německa.
              21:54
              V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů
               Tentokrát je věnovaný rodu Harrachů. Ti hráli zásadní roli v našich dějinách jako vysocí představitelé státu a církve, ale také jako pokrokoví správci panství.
               22:23
               První hříbě roku v Kladrubech
                V noci na dnešek se v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem narodilo první hříbě roku. V hřebčíně letos očekávají narození 90 hříbat.
                27:25
                Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco.
                 Na srpen chystá město oslavy.
                 32:15
                 Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.
                  Při jeho obnově pomáhali místní lidé i klienti.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  27. leden

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  31. březen

                  Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                  31. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  30. březen

                  Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                  30. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. březen

                  Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                  29. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám