26 minut

26. ledna 2023

Obsah dílu

Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

Části dílu

01:29
Nedostatek míst v domovech pro seniory
  Další desetitisíce míst pro seniory můžou v dalších letech chybět v Česku. I přes otvírání nových kapacit se totiž odchází do důchodu silné generace. Často i malá města si dělají studie a hledají nové možnosti ať už pro domovy pro seniory, nebo s pečovatelskou službou.
  04:13
  Den do druhého kola prezidentských voleb
   Za necelých 20 hodin se otevřou volební místnosti a lidé budou moci rozhodnout o nové hlavě státu. Druhé kolo prezidentských voleb potrvá do soboty, jméno vítěze tedy budeme znát pozítří.
   07:36
   Voliči zamíří do Krkonoš
    Rekordní počet 3 600 voličských průkazů vydal pro 2. kolo prezidentských voleb Magistrát v Hradci Králové. Mnozí z voličů zamíří do Krkonoš.Starosta Šp.Mlýna M.Jandura je ale vyzval, ať odvolí raději doma.
    08:05
    Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud
     Obžalovaných je 8 lidí z Novoborska. Podle státní zástupkyně pěstovali a následně prodávali do Velké Británie a Severního Irska konopí.
     08:40
     V Česku se objevila Aujeszkyho choroba
      Státní veterinární správa potvrdila už několik případů úhynu loveckých psů na Aujeszkyho chorobu. Tou se s největší pravděpodobností nakazili od černé zvěře. Pro člověka není virus nebezpečný.
      10:30
      Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech
       Už 11. letošní ohnisko ptačí chřipky potvrdili veterináři na kachní farmě v Lánech na Kladensku. Majitelé proto musejí nechat usmrtit celý velkochov.
       12:02
       Staveniště v centru Ústí nad Labem
        Víc než 10 let hyzdí centrum Ústí nad Labem staveniště s jámou. Soukromá společnost, která parcelu na Mírovém náměstí vlastní, chce nemovitost nabídnout k prodeji. Město o ni už projevilo zájem. Jednání ale pokaždé zkrachovala kvůli kupní ceně.
        14:04
        Automatizace výroby v Česku
         V automatizaci a robotizaci výroby je na tom Česko mezi evropskými státy nejhůř. Vyplývá to z dat mezinárodní federace tohoto odvětví. Výjimkou je ale třeba plzeňský pivovar. Dnes otevřel svůj nový sklad, který je kompletně řízený počítačem.
         16:17
         Další vyjednávání o novém vedení Prahy
          Už podruhé v tomto týdnu se v Praze sešli zástupci Spolu, Pirátů a STAN, aby pokračovali v dalším povolebním vyjednávání.
          17:40
          30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj
           Je tomu 30 let, co byl zvolen prvním českým prezidentem Václav Havel. Do ulic hlavního města proto vyjela speciální tramvaj. Připomíná také největší úspěchy Česka za poslední 3 dekády.
           18:11
           V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě
            Podle odborníků by jejich nedostatek mohl vést k ohrožení dopravní obslužnosti v regionu. Zástupci tamní Krajské hospodářské komory proto společně jednali s hejtmanstvím i vedeními středních škol a dopravců, aby navrhli řešení, jak aktuální situaci zlepšit.
            19:45
            Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad
             Nové výtahy i jezdící schody ale také moderní technologické zázemí. I to bude součástí stanice metra Jiřího z Poděbrad na lince A. Kvůli opravám přes ní soupravy pouze projíždějí. Pro cestující zůstane uzavřená až do podzimu.
             21:32
             Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku
              Téměř dvě kila pervitinu, kompletní varnu této drogy, sušinu konopí nebo peníze v hotovosti. I to zabavili policisté při razii na asijské tržnici v Chebu. Pro drogy si tam jezdili i zákazníci z Rakouska a Německa.
              21:54
              V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů
               Tentokrát je věnovaný rodu Harrachů. Ti hráli zásadní roli v našich dějinách jako vysocí představitelé státu a církve, ale také jako pokrokoví správci panství.
               22:23
               První hříbě roku v Kladrubech
                V noci na dnešek se v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem narodilo první hříbě roku. V hřebčíně letos očekávají narození 90 hříbat.
                27:25
                Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco.
                 Na srpen chystá město oslavy.
                 32:15
                 Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.
                  Při jeho obnově pomáhali místní lidé i klienti.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  27. ledna 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. června

                  Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                  3. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  31. května

                  Nový orientační systém v nemocnicíh — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Podezření na investiční podvod s whisky — Meteorologové varují před povodněmi — Vstupné 250 korun na páternoster — Aviatická pouť v Pardubicích — Nebezpečí srážky se zvěří — Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné — Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie — Distribuce úhoře v severních Čechách — Tisíce skautů na zámku Valeč

                  31. 5. 2024 na ČT1

                  Napište nám